אאא

מאות בני אדם השתתפו השבוע בעצרת המספד המרכזית במלאות השלושים לפטירתה של המחנכת הדגולה ואשת החסד הרבנית מרת שרה נוראני ע"ה, בעיר בני ברק.

ראשון המספידים היה רב השכונה, הרב יצחק ישעיהו וייס, שדיבר בכאב על דרכה של המנוחה ודאגתה הרבה לאנשים מעוטי יכולת במשך שנים רבות במתן בסתר ושלא על מנת לקבל פרס.

ראש בד"צ יורה דעה הגר"ש מחפוד שליט"א, אמר בדבריו כי המנוחה זכתה לנטוע שלושה 'כרמים', כרם המשפחה שגידלה לתפארת, כרם החינוך בהעמדת מאות ואלפי תלמידות כאשר מסרה את נפשה על כך שהחינוך יהיה בטהרתו ולא נרתעה מהקשיים שנערמו בדרכה, וכרם החסד בכך שתמיד דאגה להיטיב לזולת ולעזור לכל אדם.

לאחר מכן, נשא דברי התעוררות מגיד המישרים הגר"י קולדצקי שליט"א, חתנו של מרן שר התורה הגר"ח קנייבסקי שליט"א, שדיבר על תפקידה של האם היהודייה, כפי שאנו לומדים בפרשתנו משרה אמנו, בשמירה על חינוך הילדים מכל רוחות זרות.

את המשא המרכזי נשא מרן הראש"ל הגר"י יוסף שליט"א, שהפליג בשבחה של המנוחה ע"ה ובעיקר במידת הצניעות שבה, כאשר כל ימיה פעלה לעורר ולחזק את ענייני הצניעות בדרך אימותנו הקדושות, "הייתה לה את הדרך הנכונה, ההשקפה הנכונה, כך חינכה את תלמידותיה".

מרן הראש"ל הוסיף ופנה בדבריו לבני המשפחה: "תגדילו את הפעילות של ארגון החסד בית לחם יהודה", שיסדה המנוחה לע"נ בנה ז"ל, "תרחיבו את הפעילות הרבה ביתר שאת וביתר עוז לעילוי נשמתה, בכל רחבי הארץ".

צפו בתיעוד.