אאא

ח"כ איתן גינזבורג, סגן יו"ר הכנסת ויו"ר סיעת 'כחול לבן', התארח לריאיון בואלפן 'כיכר השבת' והתייחס להסתה נגד המגזר החרדי, חוק הגיוס, פרשת הריגול המשטרתי ויחסיו של שר הביטחון, בני גנץ, עם הסיעות החרדיות. צפו בריאיון המלא.

קטע מהריאיון

לדבריו: "חשוב שהחברה החרדית, מי שלא לומד – שייצא לעבוד".

בתקופה כזו להסית ולומר שהחרדים הם האשם המרכזי?

"אני לא מאשים אף אוכלוסייה, בטח באופן גורף. יש חשיבות שהאוכלוסייה החרדית, שמי שלא לומד שייצא לעבוד. זה נראה לי חשוב, אפילו מצווה. חוק הגיוס שהעברנו מאפשר לחרדים לצאת לעבוד מגיל 21 במקום 24 וזה חלק מתפיסת העולם שלנו".

סגן יו''ר הכנסת ח''כ איתן גינזבורג בריאיון לישי כהן
סגן יו"ר הכנסת ח"כ איתן גינזבורג בריאיון לישי כהן
הגדלה

צופה בך עכשיו צעיר, אברך, אמא. חרדים. והם רוצים לשמוע בכיר בקואליציה שאומר "אני לא חושב שהחרדים אשמים, אני מגנה את דברי שר האוצר"

"אני לא מאשים את החברה החרדית בכללותה. היא לא אחראית ליוקר המחיה. זה שיש חלק בחברה החרדית שיכול לצאת לעבוד זה יכול לעזור ליוקר המחיה, אבל זה לא הגורם ליוקר המחיה. גם המגזר הערבי אותו דבר. אין ספק".

הזכרת את חוק הגיוס – יש לך שיחות בנושא הזה עם הח"כים החרדים?

"כן".

ומה אתה שומע מהם על החוק הזה?

"החוק הזה לכולם ברור שמטיב עם החברה החרדית".

אתה בשיחות סגורות עם ח"כים חרדים שומע שאומרים לך שהחוק הזה טוב?

"אני אומר את זה כך: גם חברי הכנסת החרדים יודעים שהחוק הזה בסוף מטיב עם החברה החרדית. הם לא יכולים לצאת עם זה החוצה כי יש את עניין לימוד התורה, ואני מכבד את הסיפור הזה – אבל ברור להם שהחוק הזה אולי הכי טוב שהיה להם בשנים האחרונות והוא משרת את החברה החרדית".

שמעת את זה מהח"כים החרדים?

"נדמה לי, ויש לי יסוד סביר לומר את הדברים האלו, שגם הם מבינים את זה".

צפו בריאיון המלא