אאא

ישראל הודיעה סופית כי היא תיקח חלק בניסויים של חברת 'פייזר', במטרה לנסות חיסוני קורונה שיעילים גם כנגד זן האומיקרון הידוע כמדבק יותר. בשבועות האחרונים פנו גורמים מחברת פייזר לאנשי מערכת הבריאות וביקשו מהם ליטול חלק במערך הניסויים של הניסוי החדש, וכעת במערכת הבריאות בישראל החליטו לתת את הסכמתם למהלך.

בתקופה האחרונה החלה 'פייזר' לאתר מועמדים פוטנציאלים לניסוי, שבמסגרתו יתנתו שלושה חיסונים לאלו שלא חוסנו כלל, או מנה שלישית (-בוסטר) לאלו שהתחסנו בשני חיסונים בלבד, כשאף אלו שכבר קיבלו שלושה חיסונים יוכלו להשתתף בניסוי ולקבל מנה רביעית. כך דווח בסוכנות הידיעות 'רויטרס'.

בישראל חששו בתחילה שהניסוי החדש יוריד את שיעור ההתחסנות, כשאנשים שטרם התחסנו בחיסון הרביעי יעדיפו להמתין ולקבל בעתיד את החיסון הכולל נוגדנים נגד זן האומיקרון, אולם כעת החליטו להצטרף לניסוי, לאחר שיתקבל אישור מועדת הלסינקי של משרד הבריאות.

הניסוי צפוי להיערך בבית החולים תל השומר שכבר החלו לגייס מועמדים פוטנציאלים. רוב המשתתפים בניסוי יהיו בני 60 ומעלה שהתחסנו בשלושה חיסונים בלבד, כשאלו שמשתתפים בניסוי יהיו אלו שהיו במעקב סורולוגי החל מהניסוי הראשון - מנה שאומר שרוב הנבדקים יהיו אנשי צוות הרפואה של בית החולים ובני משפחותיהם.