אאא

בתום שבוע פוליטי סוער שבסיומו נראה כי ממשלת בנט-לפיד לקראת קריסה, ח"כ משה ארבל (ש"ס) התארח לריאיון מיוחד באולפן 'כיכר השבת' והודה שטעה ביחס לח"כ עידית סילמן שפרשה מהקואליציה. וגם: האם ש"ס תסכים לממשלה בראשות בני גנץ ומתקפה חריגה וחסרת תקדים נגד היועצץ המשפטית למשרד לשירותי דת. צפו בריאיון המלא.

קטע מהריאיון

"מזמור לתודה", פתח ח"כ ארבל את דבריו: "צריך להודות לקב"ה, תהליכים מאוד משמעותיים ובעיקר הסיבה: הסיבה המרכזית, הקש ששבר את גב הגמל, זו הזהות היהודית של המדינה. המאבק של מרצ לאסור את סוגיית החמץ בבתי החולים, זה לא מאבק על חמץ אלא מאבק על מדינת כל אזרחיה". 

ח''כ משה ארבל בריאיון לישי כהן
ח"כ משה ארבל בריאיון לישי כהן
הגדלה

ח"כ ארבל טוען בתוקף את סוגיית החמץ היא שהכריעה את ח"כ סילמן: "זה היה הנושא, מידיעה אני אומר, התגובה שהיא קיבלה והכתף הקרה שקיבלה, מניצן הורוביץ על גבול שביזה אותה, ויו"ר המפלגה שלה בנט פשוט מבזה בפומבי, בנושא שקדוש ויקר לא לחרדים ולדתיים אלא לכמעט 80% מאזרחי מדינת ישראל".

"אני עומד כאן", הוסיף ארבל: "אני גם השבוע נפגשתי עם עידית, אני אומר כאן: אני אוכל את הכובע. כן, לא הערכתי נכון, טעיתי בהערכה, ואני שמח שטעיתי. אני באתי לשוחח איתה על סוגיית החמץ בבתי החולים".

ח"כ ארבל סיפר על הפגישה עם סילמן והוסיף: "על פרישה לא שמעתי, על הקושי הגדול שהיא נמצאת בו כן. לא האמנתי לה. ואני שמח שהגעתי למצב שכן, טעיתי".

בסיום דבריו פנה ח"כ ארבל: "אני בהזדמנות הזאת רוצה לבקש ממנה סליחה, סליחה שטעיתי בך, סליחה שהתבטאתי נגדך. אני מודה להקב"ה שנתן לך את התבונה והדעת שלעת הזאת הגעת למלכות".