אאא

'התוכנית הכלכלית' של 'כיכר השבת', בהגשת רפאל כהן ומשה מנס עם כל הנושאים הכלכליים הבוערים שעל סדר היום וכל מה שחשוב לנו לדעת - לצד הפינות הפופולריות שיסדרו לכם את הכיס.

כותרות הכלכלה

• שרת הכלכלה והתעשייה, אורנה ברביבאי, מתנגדת להוצאת לחם אחיד, לחם לבן וחלה מפיקוח מחירים, בניגוד להמלצת ועדת המחירים המשותפת למשרדי הכלכלה והאוצר; כיצד הגיבו במאפיות הגדולות?!

• ירידה גדולה בהיקף המשכנתאות שנלקחו בחודש אפריל. בחודש שעבר נלקחו כ-10.5 מיליארד שקל משכנתאות, ירידה של כ-22% לעומת השיא שנרשם בחודש מארס. מה הסיבה לכך ומה המשמעויות הכלכליות?

• הצניחות בשוק המניות ובתחום הקריפטו נמשכות; כיצד יש כאלו שמנצלים את זה בשביל להרוויח?

• וגם, על הפעלת תחנת מונית אחת בנתב"ג וחזרתו של אלון מאסק מקניית טוויטר...

עובר ושב

בעקבות הקריסה של הבורסה ומטבעות הקריפטו ואי הוודאות בתחום ההשקעות, שלומי מלוביצקי יצא לשאול מה אתם יודעים ומה אתם לא יודעים על השקעות?

ריאיון

ל"ג בעומר חלף עבר לו, וממש מעבר לפינה כבר מחכה לנו חג מתן תורה, חג השבועות, מה שאומר שעונת החתונות בפתח. יש רבים שעבורם תקופה זו היא רק מקור לכאבי ראש וללחץ מההשפעות הכלכליות, אז אנחנו באים להרגיע טיפה עם שלום שרון לוין, מנהלת ההסברה של ארגון "פעמונים", להתנהלות כלכלית נכונה.

במדינת ישראל הרבה מאוד חיים ממילא עם הראש טיפה מעל המים, ועם הוצאות כלכליות כמעט זהות להכנסות. מבחינתם שלוש חתונות זה מבוא לכניסה למינוס, או להגדלה שלו. איך מצליחים לצמצם את זה? מה עושים עם אי הנעימות? אדם הגיע לחתונה שלי ושילם לי איקס שקלים, זה נורמלי לתת חצי מזה? מה באשר להורים שהשנה מחתנים את ילדיהם, או לצעירים שמממנים את חתונתם? איך מצליחים גם להרים אירוע שיזכר וישמח - וגם לחיות בהוצאות סבירות? זאת ועוד...

פינת הצרחנות

פניה של לקוח חברת בוקינג מספרת על אדם שהזמין מלון בטורקיה אך רק לאחר ההזמנה גילה כי אסור לו לאכול בחדר, מה ואיך הוא עשה והאם זו פניית כיכר השבת שנתנה מענה?!

  • לרעיונות, ראיונות, וכל מה שאפשר לצרוח עליו בפינת הצרחנות, מוזמנים לכתוב למייל שלנו: [email protected]