אאא

ענקית התרופות פייזר, הודיעה כי לאחר ניסוי על קבוצה של כ-1,600 ילדים מגילאי שנתיים ועד גיל חמש, התברר כי בכדי להגיע ליעילות מספקת של הגנה כנגד הקורונה, נדרשות 3 מנות, ולא די ב-2 המנות שניתנו עד כה. עם זאת, חשוב לציין שמדובר במינון נמוך במיוחד - כשכל מנה קטנה פי עשרה מהכמות הניתנת בחיסוני הילדים מגיל 12 ומעלה.

בעקבות העלייה בשיעור המקרים של תחלואה קשה בקרב ילדים בתקופת התפרצות ווריאנט ה'אומיקרון', לחץ ה-FDA האמריקני על ענקית התרופות שתבקש אישור גם על חיסון ילדים שטרם הגיעו לגיל 5. פייזר ניסו את החיסון ב-2 מנות, אולם המנה הכפולה (כאמור - במינון של עשירים מהמינון הרגיל) לא הצליחה להביא לרמת הגנה מספקת. פייזר שהתאכזבה מהתוצאות לא המשיכה באותה התקופה בהליך של בקשה לאישור החיסון מול ה-FDA.

'מודרנה' לעומתם - ביקשה מה-FDA אישור על חיסון הקטן פי ארבעה בלבד מהכמות הניתנת למבוגרים, והוכיחו יעילות של 51% בניסויים על ילדים מגיל חצי שנה ועד שנתיים, ו-37% בהגנה על ילדים מגילאי שנתיים ועד חמש.

כעת, ניסתה פייזר לתת מנה שלישית מהחיסון, וכאמור התוצאות היו מרשימות - הגנה של 80%. בניסוי שבו השתתפו ילדים מגיל חצי שנה ועד גיל 4, נבדקו 1,678 ילדים, כשהחברה הודיעה כי היא תפרסם את המסמכים המלאים  מהניסוי בחודש הבא.