אאא

יו"ר 'הציונות הדתית', ח"כ בצלאל סמוטריץ', מי שניהל את השיחות עם ח"כ עידית סילמן ערב פרישתה מהקואליציה וכעת מקיים את הישחות עם ח"כ ניר אורבך הצפוי לפרוש בקרוב, התארח באולפן 'כיכר השבת' והתייחס להתפוררות הממשלה. בהמשך הריאיון התייחס סמוטריץ' ליחסים עם ח"כ איתמר בן גביר והחלוקה הצפויה בתוך הסיעה, הזעם שלו על רה"מ נפתלי בנט והמצביעים החרדים למפלגתו. צפו בריאיון המלא.

קטע מהריאיון

לדבריו: "האירוע הסתיים. אין להם רוב, הם איבדו אותו ברגע שעידית סילמן פרשה, וכעת גם אורבך פרש, ואני מקווה שנתקדם לפיזור הכנסת בשבוע הבא".

כשאתה אומר בשבוע הבא פיזור הכנסת, אתה מעריך שאורבך יצביע בעד פיזור הכנסת?

"מהלכים כאלו ואחרים שימנעו את פיזור הכנסת, אבל אם לא נלך לבחירות. האתגר הבא שלנו הוא לא רק להחליף את הממשלה, אלא אחרי למעלה מארבעים שנה שהימין היה בשלטון, צריך כעת לא לרק להיות אלא גם לשלוט.

סמוטריץ ואיתמר בן גביר רצים יחד?

"בעזרת ה', בוודאי. ככל שזה תלוי בי, איתמר הוא חבר ואנחנו מאד מכבדים זה את זה".

ח''כ בצלאל סמוטריץ' בריאיון לישי כהן
ח"כ בצלאל סמוטריץ' בריאיון לישי כהן
הגדלה

הוא ישב כאן לפני שבועיים ואמר שהוא יעדיף לרוץ יחד, אבל שהחלוקה תהיה שונה

"אתה כבר הבנת שאני לא עושה מו"מ בתקשורת, ובטח לא מול איתמר שהוא חבר ושותף, ולכן אנחנו נשב בחדר ונגיע לסיכומים שיהיו מקובלים על שני הצדדים".

איתמר בן גביר שר בממשלה הבאה?

"אני לא יודע אם אני יהיה שר בממשלה הבאה".

תסכים לחרם של הקואליציה על כך שאיתמר לא יהיה שר?

"כבר אמרתי שמבחינתי אין דבר כזה חרם ושזה לא יעלה על הדעת. אני אומר לאנשים שיש להם בעיה עם זה שעד עכשיו ישבתם עם האנשים הכי קיצונים ומטורללים, עם יאיר גולן וניצן הורביץ, עבאס ווליד טהא, פתאום יש לכם בעיה לשבת עם איתמר?".

אתה יודע להעריך כמה מנדטים יש לך מהציבור החרדי?

"בבחירות האחרונות קיבלנו בערך מנדט מציבור חרדי".

צפו בריאיון המלא