מדריך להורים

כך תהפכו את המקלחת משגרה אימתנית לפעילות חיובית

אם את יוצאת ממסע המקלחות סחוטה ממאמץ ורטובה ממי האמבטיה השוצפים, תוהה אם החוויה היומיומית הזו תשתנה אי פעם. יש לי בשורה עבורך ניתן להפוך את זמן הרחצה משגרה אימתנית לפעילות חיובית (נשים, ילדים).

טובה אור | כיכר השבת |
ניצול האמבטיה כזמן משחק חווייתי (צילום: שאטרסטוק)

אם את אמא לילדים קטנים, את וודאי מזדהה עם התואר: 'קרב האמבטיות'. את עייפה בסוף היום. יוצאת כמדי ערב לעוד התכתשות עם ילד עקשן, מנסה להכריח אותו להיכנס לאמבטיה האיומה. משא ומתן, תחנונים ואולי קצת התגוששות. הילד סוף סוף טובל במים.

התוצאות?- אמא סחוטה ממאמץ ורטובה ממי האמבטיה השוצפים, שתוהה אם החוויה היומיומית הזו תשתנה אי פעם. הריטואל חוזר על עצמו כל יום, כששני הצדדים חוששים מההתנגשות הבלתי נמנעת הבאה לעת ערב.

מעגל הקסמים

המאבק הלילי לשכנע ילד להתרחץ יכול להיות מתיש באופן קומי. ממשא ומתן שמתחרה בשיחות דיפלומטיות ועד למשיכת מלחמה מלאה, הקרב על האמבטיה אינו לבעלי לב חלש. הילד, שחש את הניצחון, לומד שהתנגדות שווה הצלחה, מכין את הבמה להופעה חוזרת למחרת בערב. התוצאה? הורה מבולבל וילד נרגן תמידי שמקשר בין זמן רחצה לשדה קרב.

נשבור את המעגל

כעת, נחקור כמה אסטרטגיות בדוקות כדי להפוך את זמן הרחצה משגרה אימתנית לפעילות חיובית:

הפכו את הרחצה למשחק

הפכו את זמן האמבטיה למשחק מהנה ומרתק. השקיעו בצעצועים צבעוניים לאמבטיה, באותיות קצף או בעפרונות אמבטיה. תנו לדמיון של הילד להשתולל בזמן שהוא יוצר יצירות מופת על קירות האמבט. לפתע, האמבטיה הופכת לקנבס של יצירתיות ולא לזירת קרב.

חגיגת בועות

בועות יכולות לחולל פלאים. הציגו אמבטיות עם בועות ריחניות. הילד יתלהב כל כך מהקסם המבעבע שהוא ישכח שאי פעם הוא התנגד לרחצה.

זמן סיפור

הפכו את זמן האמבטיה לזמן סיפור. ספרו סיפור בזמן האמבטיה או אפילו השתמשו בטושים עמידים למים כדי לצייר דמויות על קירות האמבט, ותנו לילד להשלים את הסיפורים במהלך האמבטיה. זה לא רק הופך את זמן הרחצה למהנה אלא גם מעורר את היצירתיות שלהם.

זמן מוזיקה

צרו רשימת השמעה של השירים האהובים על ילדכם ואפשרו להם לעשות מיני קונצרט באמבטיה. עודדו שירה, התזות וריקודים. האסוציאציה החיובית למוזיקה יכולה להפוך את שעת האמבטיה לאירוע משמח.

פינוקי רחצה מיוחדים

מדי פעם הפתיעו את ילדכם עם פצצות אמבט מיוחדות, סבוני אמבט או מלחי אמבט. הפינוקים הקטנים האלה יכולים לגרום לשעת הרחצה להרגיש כמו חווית ספא ​​יוקרתית, ולפתות את הילד לקחת חלק ברצון.

נכון, הרעיונות האלה דורשים מעט מאמץ אך הן וודאי פחות מתישים מקרב תמידי.

רוצים לשתף מאתגרים/ חוויות/ סיפורים/ תובנות מהמשפחה, בית, ילדים, עבודה?- שלחו מייל לכתובת: rivky@kikar.co.il כתבו בנושא המייל: "שיתוף". שתפו מחייכם ואולי השיתוף יתורגם לכתבה שתסייע לרבים כמוכם.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

Mame לאישה הדתית