מאה שערים | פרק 7

מאה שערים - חברות הסינון • איך מתאימים את רמת הסינון באינטרנט לכל אחד?

​בכירי חברות הסינון הפופלאריות מתארחים באולפן 'כיכר' ומסבירים כיצד עובדת מערכת הסינון האינטרנטי | האם סינון ביתי 'מכסה' את כל המכשירים בבית? • צפו (מאה שערים)

התוכנית המלאה (צילום: אלעד זהבי | מפיק: אשר רוט)
בצלאל שטאובר (צילום: אשר רוט)

​בפרק השביעי של יחסי חרדים ואינטרנט, אנחנו נוגעים בנקודת הבסיס של השימוש במרשתת. הסינון. כיצד עובד הסינון מבחינה טכנית? איך מתאימים לכל אחד את רמת הסינון הנצרכת בשבילו באופן ספציפי?

האינטרנט והאקונומיקה

הפעם, באולפן מתארחים, לצד המגיש בצלאל שטאובר, גם אברהם קליגר - סמנכ"ל מדיה בהדרן ושלמה הופנר - אינטרנט רימון. השניים יסבירו לקהל הצופים כיצד עובדת המערכת לצד שיקולי קבלת ההחלטות.

האם אינטרנט הוא אקונומיקה? מסתבר שהתשובה היא חיובית... אף אחד לא ייתן לילדיו גישה חופשית לבקבוק אקונומיקה ללא פקק בטיחות. האינטרנט הוא תכשיר שימושי - אבל זקוק לפקק בטיחות.

כמה זה עולה לנו?

מסתבר שפחות מהרווח המתקבל - שקט נפשי, לפחות בכל הנוגע לשימוש הילדים במרשתת. כמובן שזה משתנה בין חברות הסינון ורמת הסינון.

גם אופי הסינון משתנה בין החברות. בחברת הדרן למשל - המכשיר עצמו מסונן. באינטרנט רימון - הסינון הוא רק על הגלישה כשניתנת האופציה להגדיר את רמות הסינון.

פאנל מאה שערים פרק 7 (צילום: אשר רוט)

חסיד? ליטאי? ספרדי?

מסתבר שהרגלי החסימה משתנים בין ה'תת מגזרים' בתוך הקולקטיב החרדי. אצל החסידים למשל, ישנו סינון קהילתי וחסיד שקונה סמארטפון מקבל הצעות ומעטפת מהקהילה בעצמה.

צפו בפרק המרתק

הפרקים הקודמים >>

הכתבה הייתה מעניינת?

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה
עכשיו בכותרות