בעקבות המבצע: מאות תהלוכות ל"ג בעומר בוטלו בדרום

עקב המצב הביטחוני ובהנחיית פיקוד העורף, בתי חב"ד בדרום הודיעו על ביטול מאות תהלוכות ל"ג בעומר שתוכננו להתקיים היום | התהלוכות עוברות למתכונת שונה: גם תהלוכות וירטואליות וגם חלוקה פיזית של ערכות ל"ג בעומר לבתים | בבאר שבע, שם תוכננו להתקיים 18 תהלוכות, הוציאו רכבים עם מוזיקה שעוברים בשכונות העיר

שלמה מן | כיכר השבת |
התהלוכה בגבעתיים

בעקבות המבצע הדרמטי בעזה, הודיעו בתי חב"ד בדרום על ביטול מיידי של תהלוכות ל"ג בעומר שתוכננו להיערך במהלך היום, לכבודו של רבי שמעון בר יוחאי. מדובר במאות תהלוכות מרשימות, בהם תוכננו להשתתף רבבות ילדים והוריהם.

בארגון התהלוכות הושקע מאמץ גדול בחודש האחרון. על פי התוכנייה, הילדים היו אמורים להשתתף, לצד צעדה מרשימה, בכינוסים מושקעים, ובהם הצגות חינוכיות, הפעלות, הופעות, חידונים והגרלות ענק.

כך, למשל, בעיר באר שבע לבד תוכננו להתקיים במהלך ל"ג בעומר 18 תהלוכות ססגוניות ומיוחדות, בכל שכונות העיר. "עקב המצב הביטחוני ובהנחיית פיקוד העורף - האירוע הגדול ידחה למועד אחר", נכתב בהודעת בית חב"ד, "כינוס ל"ג בעומר יתקיים וירטואלית. עקבו אחר הפרסומים".

למרות הביטול, שהתקבל בצער גדול על ידי הילדים, הממתינים בדריכות לתהלוכה, בצעירי חב"ד התארגנו במהירות והשיקו תכנית וירטואלית לתהלוכה, בה תככב סרט מיוחד 'הסוד המדליק של ל"ג בעומר' עם כוכבי ילדים ידועים.

בצעירי חב"ד הודיעו לשלוחים על סיוע רחב ונתן כלים למתכונת החלופית שתשלב בין תהלוכות וירטואליות, לחלוקה פיזית של ערכות ל"ג בעומר. "הניסיון שנבצר בקורונה איפשר לנו לפעול מיידית", אמרו בצעירי חב"ד.

"אנחנו מוציאים 4 רכבים עם מוזיקה לכל שכונות העיר", סיפר שליח חב"ד לבאר שבע הרב זלמן גרליק, "במטרה להביא את שמחת ל"ג בעומר לתושבים שבבתים. בצהריים נכנס את כולם לתכנית וירטואלית ענקית ומושקעת".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר