מסך הביתחרדיםחדשותמענייןיהדותמוזיקהברנז´האוכל ומתכוניםלמקרה שפספסתם‎MENדיגיטלבית וסטיילמשפחהמשפט בריאותכלכלה חנוך לנועררכבתיירותדעותוידאוצרכנות
MEN

האנגואבר או חמרמורת

שותים אלכוהול? קחו איתכם בקבוק ספרייט ותגידו תודה

 (צילום: שאטרסטוק)

משקיעים עשרות או מאות שקלים בבקבוק משקה משובח שיגרום לכם הנאה עד דלא ידע, אך רגע אחרי תשתלט על הגוף תחושה כבדה. עזבו קפה שחור, ושחררו מחליטות, הוסיפו 7 שקלים וקנו בקבוק ספרייט שישאיר אתכם עם טעם מתוק בפה ובראש (לחיים!/MEN)

  |  ו' בטבת תשעח   24.12.17  16:02

אלכוהול זה כיף, הוא נותן לנו מקום של חוסר דאגה ושל הרגשה עילאית, כמובן שזה רק אם שותים את המשקה הנכון בזמן הנכון ובכמות הנכונה - אך כמו בהרבה הנאות החיים, ההנאה היא לא בחינם ותמיד נצטרך לשלם עליה. לא, לא מדובר על כסף, אלא על תחושת החמרמורת (האנגאובר) שמשתלטת על הגוף לאחר שהוא מתמלא במשקה כהלי.

נהוג לחשוב שהאלכוהול מכיל בתוכו רכיבים שגורמים לתחושת האנגאובר שמתבטאת בכאבי ראש, עייפות, הקאות וחולשה כללית, אך מסתבר שהאלכוהול הוא דווקא בסדר גמור והגוף שלנו הוא זה שגורם לתחושה הנוראית הזו, המאמץ של הגוף לפרק את האלכוהול מוביל אותו לחולשה הנ"ל, זאת הסיבה אגב שמגע בשיער כלב בכוחו לעצור האנגאובר, מאחר והוא שובר את ההליך הגופני הזה.

כמובן שלכל שתיית אלכוהול מתלווה החשש מההשפעות שלו על העתיד הלא רחוק, ובמידה והחלטנו ללכת על זה ולשתות אנחנו דואגים שבקרבתינו יהיו מוצרים שידועים בסגולותיהם להפיג את השפעת האלכוהול ותחושת האנגאובר שלאחריו.

אך מסתבר שהמוצר שמשפיע בצורה הטובה ביותר על החמרמורת הבלתי רצויה נמצא ממש מתחת לאף שלנו, ובשונה משאר המוצרים הידועים הוא גם טעים, טעים מאוד.

חוקרים שבחנו מספר משקאות שאמונים על פירוק האלכוהול ואת הצורה בה הם משפיעים על הגוף סקרו 57 משקאות שונים, בתוכם חליטות צמחים, תה, ומשקאות שונים. מהמחקר עולה כי חליטות צמחים שנחשבים כמסייע העיקרי להורדת תחושת האנגאובר מאט את תהליך הפירוק ואף מאריך את פרק הזמן בו יסבול הגוף מהתחושה הכבדה הזאת.

מי שהפתיע ביכולת המיוחדת שלו היה דווקא משקה מוגז המכונה "ספרייט"  שנמצא ככזה שיכול להאיץ את עבודת האנזים באופן משמעותי שיכול להקל בצורה ברור על האנגאובר.

לחיים, ואל תשכחו לשים בקבוק ספרייט במקרר.

תגובות

6
ל2
ל2
מה שאתה אומר ברגע ,לקח להם 57 משקאות לבדוק ולא לדבר על זמן ועליות...נשמע נוסחה נורא פשוטה שהם לא ידעו...?
5
פעם הבאה חלות לשתות? קח איזה כלב איתך אל תשאל מאיפה שלי תפוס אני באמצע חבית בירה
מה נהייה?
(נשלח באמצעות כיכר השבת בסלולרי)
4
פרסומת סמויה
מישהו
"ואל תשכחו להחזיק ספרייט במקרר..."

c o m e o n
3
מה הקשר לכלב
כלב ?
ולמי יש כלב ביכלל במיגזר

אולי נתחיל למכור בקבוק וודקה אם כלב במחיר סופר סל די אם כל השטויות

(נשלח באמצעות כיכר השבת בסלולרי)
2
כהל=בסיס, ספרייט=חומצי
משה
שלום חברים, לא אלאה אותכם בכימיה, אבל זה פשוט שעדיף לאכול מלפפון חמוץ או פשוט מיץ לימון וגם לשתות חומץ (!) יעזור מאוד. זה ההיפך מהבסיסי שהוא האלכהול והחומצה שיש בספרייט זה מה שעוזר

(נשלח באמצעות כיכר השבת בסלולרי)
לדבריך, גם קוקה קולה או פפסי
עמיקם
המכילים חומצה זרחתית...

גם הם יועילו...

משא''כ אר סי שאינו מכיל חומצה

(נשלח באמצעות כיכר השבת בסלולרי)
הצג את כל התגובות
1
האנגאובר
ברל (כהן) הרוסי
אפשר לשתות מיץ מהחמוצים.

אומרים שגם זה עוזר.

אולי יעניין אותך גם:

עוד בMEN