באזכרה לנשיא הרצוג | צפו

ראש השב"כ מתריע: "היקף ההתראות לפיגועים הוא חסר תקדים"

"אנחנו בעיצומה של תקופה בטחונית רגישה ומורכבת, היקף ההתראות לפיגועים הוא חסר תקדים. והשב״כ יחד עם שותפיו - מסכלים יום ולילה פיגועים", כך אמר היום ראש השב"כ בטקס האזכרה לנשיא חיים הרצוג ז"ל | צפו (חדשות)

קובי אטינגר | כיכר השבת |
רונן בר, היום באזכרה (צלם: אבי קנר)

ראש שירות הביטחון הכללי, רונן בר השתתף מוקדם יותר היום (ראשון) בטקס האזכרה לנשיא השישי של מדינת ישראל חיים הרצוג ז״ל - אביו של הנשיא הנוכחי - בוז'י הרצוג, ודיבר על היקף ההתראות לפיגועים ועל השיח ברשתות.

בפתח דבריו אמר ראש השב"כ: "הרצוג הראשון שעזב אומה שסועה ומפולגת באירלנד לא היה משער שהרצוג השני יצטרך להפוך כל אבן וכל פסקה לוודא שלא תפתח כזו גם בישראל. אני בטוח שאם היינו יכולים להתייעץ איתו היום ולשמוע את דעתו, הוא היה מוטרד מאוד מהשפה, מההדרה, מהפילוג, מהקלות הבלתי נתפסת של ההשמצה ברשת, קלות שעלולה להוביל לאסון שלא נצליח להתאושש ממנו. אני מעריך שעם כישוריו לעידוד הידברות וסבלנות היה עוזר לנו לנסות ולפתוח דלת חדשה גם במישור הזה".

"למרות כל מה שנכתב ונאמר", טען ראש השב"כ והוסיף: "לעם ישראל ״רב המשותף על השוני״ בהסתכלות על שירות הביטחון הכללי אני חושב שהוא היה שמח לדעת שהשירות עובד מזה 21 שנים תחת חוק שב״כ. אותו החוק הוא המאפשר לשב״כ להגן על אזרחי המדינה, על ביטחונם ועל זכויותיהם. לצד זאת מגביל ומרסן את הכוח אשר הפקידו האזרחים בידיהם".

רונן בר, היום באזכרה (צלם: אבי קנר, מקליט: אורי בוגזלו)

"אבל מעבר לחוק הנשיא השישי היה מרגיש בטוח אם ידע שמאז הפרשה ההיא, שירות הביטחון הכללי עובד תחת סט ערכים ברור. מהווה את המצפן הארגוני והמחט שלו תמיד מצביעה לכיוון אחד. והמחט הזו גם עכשיו, לא תנוע שנתה אחת, לא ימינה ולא שמאלה".

עוד אמר ראש השב"כ: "וכמו שכתב לי חבר מהצוות וכנראה שלא סתם במהלך ניווטים אל היעד איבטחנו את המצפן בחגור בתוך פאוץ’ שצמוד ללב. וכמו בניווטים הקשים בשטח, גם בניווט המורכב הזה, לא אנחנו נקבע מהו היעד, אבל נעזר במצפן הערכי כדי לסמן לנו מהי הדרך".

בשלב זה עבר לדבר על האיומים שיש על ישראל: "אנחנו בעיצומה של תקופה בטחונית רגישה ומורכבת, היקף ההתראות לפיגועים הוא חסר תקדים. והשב״כ יחד עם שותפיו, בצה״ל, במוסד ובמשטרה. מסכלים יום יום ולילה לילה פיגועי טרור גם בזירות קרובות וגם זירות רחוקות".

לסיום דבריו אמר ראש השב"כ: "לא הייתי ממליץ למי מאויבינו לבחון את הלכידות והנחישות של עם ישראל מול כל איום. צפוי למצוא מערכת ביטחון ישראלית מאוחדת ודרוכה אשר יודעת שהיא גם חליפת המגן של אזרחיה, וגם אגרוף ברזל עוצמתי שידע לפגוע בכל חורשי רעתנו.״

הכתבה הייתה מעניינת?

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה
עכשיו בכותרות