כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
התחממות בגבול הצפון

לאחר הירי הרקטי מכיוון דרום לבנון, צה"ל שיגר עשרות פגזים לעבר המקום ממנו בוצע הירי

הבוקר דווח בכלי התקשורת, כי נורו רקטות לעבר ישראל מכיוון דרום לבנון, בצה"ל הכחישו בהתחלה וטענו כי מדובר בפיצוץ מוקש. אך בשעה זו, דובר צה"ל מאשר, כי בתגובה לירי הרקטי מלבנון, צה"ל מגיב בירי עשרות פגזים למקום ממנו בוצע הירי (חדשות, ביטחון)

ב. ניסני | כיכר השבת |
ההפגזות של צה"ל (צילום ערבי)

בכלי התקשורת בעולם דיווחו הבוקר (חמישי), כי נורו שתי רקטות מכיוון לבנון לעבר ישראל, דובר צה"ל אישר את הפרטים והודיע, כי בתגובה, ישראל תוקפת את מיקום שיגור הרקטות.

על פי הדיווחים, מוקדם יותר היום, לקראת השעה 8:00, נשמע פיצוץ באזור הגבול, בהתחלה גורמים בצה"ל הכחישו את שיגור הרקטות וסברו כי מדובר בפיצוץ מוקש ולא בירי רקטות.

בשעה זו, בצה"ל מאשרים את הדיווחים מהבוקר, בהודעה נכתב: "בהמשך לדיווח על פיצוץ סמוך לכפר ע'ג'ר, מתחקור של כוחות צה"ל שהגיעו למרחב, עולה כי בוצע שיגור משטח לבנון שהתפוצץ בסמוך לגבול, בשטח ישראל".

כעת מגיבים בצה"ל על התקרית, ובהודעה נאמר: "בתגובה, צה״ל תוקף כעת למרחב שממנו בוצע הירי, בשטח לבנון. אין הנחיות מיוחדות לעורף".

ההפגזות של צה"ל, כעת

גיורא זלץ, ראש המועצה האזורית הגליל העליון, אמר לפני דקות ספורות בגל״צ⁩: "נכון לזמן הזה אין הנחיות מיוחדות, אנחנו ערוכים ומסודרים בשטח אם וכאשר יידרש. אנשים מבינים מה קורה, יש דריכות וכל אחד מטפל בחלק בשלו - הצבא והרשויות".

מוקדם יותר היום האשים ארגון הטרור הלבנוני - חיזבאללה, כי ישראל מנסה לכבוש את החלק הלבנוני של כפר רג'ר, לשם נורו הרקטות.

לטענת אנשי חיזבאללה, צה"ל הציב גדר תיל ובנה חומות בטון מסביב, מה שגרם לניתוק הכפר מסביבתו הטבעית וההיסטורית, טענו אנשי ארגון הטרור.

אך בישראל מיהרו להכחיש את טענות חיזבאללה, וטענו, כי מי שביצעו את העבודות אלו אנשי הכפר עצמם תחת אישור המועצה המקומית, וזאת מכיוון שרצו לחזק את הביטחון ביישוב.

כזכור וכפי שדווח, שר הביטחון יואב גלנט נאם אמש (רביעי) בשעת ערב מוקדמת בטקס האזכרה לחללי מלחמת לבנון השנייה, שהתקיים בהיכל הזיכרון הממלכתי בהר הרצל, והתייחס לעמדת חיזבאללה שנחשפה בגבול לאחרונה.

״לאחר מלחמת לבנון השנייה, ולאור תוצאותיה, הבין האויב כי עשה שגיאה חמורה בכך שפתח נגדנו במלחמה״, אמר גלנט.

הוא הוסיף: ״גם היום, אני מבהיר מכאן, מירושלים בירת ישראל, לחיזבאללה וללבנון, אל תטעו בעוצמתנו ובנחישותנו מה שראיתם לפני חודשיים בעזה ואתמול בג'נין נדע לעשות גם בלבנון. אל תתגרו בנו, כי התוצאה, תהיה הרסנית״.

לדבריו, ״בשנים שחלפו מאז המלחמה, מערכת הביטחון הסיקה את המסקנות, הפיקה את הלקחים, ובעיקר - שדרגה יכולות בכל החזיתות. נגד כל איום אנו מציבים היום מענה איכותי, קטלני ומדויק יותר. בהתקפה ובהגנה, במודיעין, באוויר, בים וביבשה״.

התיעוד של הרחפן כפי שפרסם חיזבאללה

כזכור וכפי שדווח ב'כיכר השבת' לפני שבועות אחדים, חיזבאללה הצליח להקים עמדה מאוישת בתוך שטחה הריבוני של ישראל. העמדה כללה שני אוהלים שאויישו בכל רגע נתון בידי לוחמי חיזבאללה במספרים הנעים בין 3 ל-8 והיא הוקמה בגזרת הר דב.

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר