הפשיעה הערבית | סיקור ותיעוד

נחשף: במשך שנה הופעל "קינדר" והפליל עשרות חשודים בסחר בנשק

מבצע רחב היקף התרחש בשעות המוקדמות של הבוקר, כאשר כוחות מיוחדים פשטו על עשרות בתים ברחבי הארץ, והביאו למעצרם של עשרות חשודים בסחר בכלי נשק בלתי חוקי, שהופללו על ידי סוכן מיוחד | כל הפרטים ותיעוד המעצרים (חדשות משטרה)

ב. ניסני | כיכר השבת |
פעילות המשטרה, הבוקר (דוברות המשטרה)

לאחר שנה שבמהלכה הופעל הסוכן קינדר', על ידי היחידה המרכזית במחוז ירושלים ורכש עשרות כלי נשק, הבוקר (שלישי) עצרו מאות שוטרי מחוז ירושלים ולוחמי מג"ב בסיוע כוחות צה"ל ויחידות משטרתיות מיוחדות (33, ימ״מ, ימ״ס ועוד) 32 חשודים בסחר באמצעי לחימה. 41 כלי נשק מסוגים שונים נתפסו.

מדובר בסוחרים בכירים ומשמעותיים שעל פי החשד סיפקו נשקים לכל דורש, במזרח ובעוטף ירושלים, באיו"ש ובצפון הארץ, כשחלקם שימשו לפעילות פלילית וחלקם גם שימשו ככל הנראה לעבירות ביטחוניות.

סרטון מפעילות מעצרים שבוצעו במסגרת "פיצוח סוכן" - באבו גוש ובעיסאוייה (צילום: דוברות המשטרה)

הסוכן הסמוי שכונה ״קינדר״, הופעל בקרב סוחרי אמצעי לחימה בלתי חוקיים והפליל עשרות סוחרי אמל״ח. בין החשודים שהופללו ונעצרו - פלסטינים מיו"ש, מרביתם תושבי מזרח ועוטף ירושלים וחלקם מהצפון ותושבי אבו-גוש. סוחר אמצעי הלחימה הצעיר ביותר שנעצר הינו בן 20 והמבוגר ביותר בשנות החמישים לחייו.

במהלך הפעלתו של הסוכן ע"י מפעיליו בימ"ר ירושלים, הוא ביצע עשרות עסקאות שבהם נרכשו מסוחרי האמל"ח 38 כלי נשק, בהם: 19 אקדחים מסוגים שונים, 19 רובי סער מסוג M-16, שעפ"י החשד חלקם הוברחו מחוץ לגבולות ישראל. כמו כן, חלק מרובי הסער הוסבו מנשק "אייר-סופט" לנשק תקני שביכולתו להרוג.

העסקאות בוצעו במזרח ועוטף ירושלים, בשטחי יו"ש ובצפון הארץ, והאמל"ח שנקנה ע"י הסוכן נתפס לחקירה ביחידה המרכזית של מחוז ירושלים והועבר למיצוי פורנזי במעבדות הזיהוי הפלילי של משטרת ישראל.

היום כאמור לפנות בוקר עברה החקירה לשלב הגלוי לאחר הפללתם של סוחרי האמל"ח. במבצע רחב היקף ומתוזמן פשטו הכוחות על בתיהם של המופללים במקביל ביו"ש, ירושלים, באבו גוש ובצפון הארץ, ועצרו בבתיהם 32 חשודים בסחר באמל״ח. החשודים הועברו לחקירה בימ״ר ירושלים.

סרטון מהמעצר הראשון במסגרת המבצע שבוצע אמש ע״י יחידת הגדעונים של המשטרה (צילום: דוברות המשטרה)

בחיפוש שבוצע לפנות בוקר בבתיהם של חלק מסוחרי האמל״ח שנעצרו, נתפסו עוד 3 כלי נשק (m-16 ושני אקדחים), נוסף על 38 שנתפסו במהלך הפעלת הסוכן (סה״כ 41). בנוסף נתפסו בפעילות המשטרתית מספר רכבים של הסוחרים, סמים, כסף מזומן ועוד. לצד החקירה הפלילית, צפוייה המשטרה לתפוס נכסים נוספים ורכוש במסגרת התקיפה הכלכלית של אותם החשודים בעבירות הנשק.

בהמשך היום, יובאו החשודים להארכת מעצרם בבית המשפט, במטרה למצות עמם את החקירה והדין.

סינק של מפעילו של הסוכן - נ' מהיחידה המרכזית של מחוז ירושלים (צילום: דוברות המשטרה)

מפכ״ל המשטרה רנ״צ יעקב שבתאי אמר: ״הטיפול בעבירות הנשק הבלתי חוקי הוא בבחינת משימה לאומית, והמדיניות של משטרת ישראל בתחום זה הינה התקפית ויוזמת. הישגי משטרת ישראל במאבק בתחום האמל״ח הינם יוצאי דופן וכוללים תפיסות אמל״ח חסרות תקדים, מבצעי סוכן ומניעת הברחות. זוהי מלחמה בעבריינים חמושים, בארגוני הפשיעה, ובכל מי שמבקש לפגוע ולפגע. המבצע היום הוא אחד המבצעים האיכותיים שנחשפתי אליהם״.

מפקד מחוז ירושלים, ניצב דורון תורג'מן אמר הבוקר לאחר הפעילות: ״מדובר באחת מהפעלות הסוכן המשמעותיות ביותר שהיו בשנים האחרונות במשטרה בכלל, ובמחוז ירושלים בפרט. זהו מבצע הסוכן השלישי שהסתיים השנה במחוז ירושלים, והשני בתחום האמל״ח ועבירות הנשק. חשיפת סוחרי הנשק הבכירים ביותר שיש ומעצרם, הינה פרי עמל של עבודה מורכבת, אינטנסיבית, נועזת, התקפית ויצרתית של ימ"ר ירושלים, ובפרט של הסוכן ומפעיליו".

הנשק שנתפס (צילום: דוברות המשטרה)
הנשק שנתפס (צילום: דוברות המשטרה)
הנשק שנתפס (צילום: דוברות המשטרה)

לדברי תורג'מן: "מלאכת המאבק בסוחרי האמל"ח רחוקה מלהסתיים, אבל ברור שכל כלי נשק שנתפס, לא ישמש לפגיעה ולהרג של חפים מפשע. מעצר סוחרי האמל"ח מרחיק מהרחוב ספקי נשק לא חוקי, שחלקו משמש לחיסולים פליליים וחלקו עלול לשמש גם לטרור. פעילות זו מהווה ציון דרך משמעותי, במאבק המתמשך שלנו נגד אותם עבריינים ונגד עבירות הנשק בחברה הערבית ובכלל. מאבק עיקש, נחוש ויום יומי, שמחייב אותנו לפעול בכל הכלים והאמצעים שברשותנו לשמירה על שלום הציבור ובטחונו״.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר