זה מה שאמר

נסראללה בנאום שני: "ישראל לא תשיג את מטרותיה"

בפעם השנייה בעשרה ימים, נשא מזכ"ל ארגון הטרור הלבנוני חסן נסראללה נאום פומבי בלבנון שבו התייחס ללחימה בישראל. גם הפעם לא איים בהסלמה מפורשת ורק שיבח את מה שעשו שונאי ישראל עד כה (העולם הערבי)

יאיר טוקר | כיכר השבת |
חסן נסראללה (צילום: צילום מסך)

ברקע ההסלמה בצפון והשאלה המרחפת אם יצטרף באופן משמעותי יותר בלחימה בישראל, מזכ"ל ארגון הטרור חיזבאללה חסן נסראללה נשא היום (שבת), בשעות אחר הצהרים, נאום פומבי שבו התייחס למלחמה ברצועת עזה.

מדובר בנאום שני של ראש ארגון הטרור הלבנוני בתקופה האחרונה. האחרון נשמע ביום שישי בשבוע שעבר. גם הפעם, כמו בנאומו הקודם, לא איים בהסלמה בצורה מפורשת ונשמע שהיה מנסה להבהיר כי גם כעת הירי של ארגונו כנגד החיילים הישראלים מקשים על צה"ל.

כבר בפתח נאומו טען נסראללה כי ישראל לא תשיג אף אחת מהמטרות שהציבה לעצמה בעקבות הטבח בבוקר שמחת תורה. הוא אמר שישראל עושה טעות.

גם הפעם אמר שמי שלמעשה מנהל בפועל את המלחמה ומושך בחוטים זו ארצות הברית. לדבריו הלחץ צריך להיות עליה. את הדברים אמר ברקע נושאות המטוסים הפרוסים לא הרחק מלבנון למקרה שבו, על פי דיווחים, תתפתח חזית נוספת בצפון.

נשראללה התייחס גם לירי מתימן לשראל ואמר שיש לו חשיבות על אף שיורט בדרך, כיוון שהעניק תמיכה דה פקטו לשונאי ישראל. כמובן שגם שיבח את לוחמי החמאס.

היום קיים שר הביטחון גלנט, זמן קצר אחר נאום נסראללה, הערכת מצב בעוצבת הגליל, סמוך לגבול לבנון, ואמר והזהיר: "הגעתי לכאן כדי לקיים הערכת מצב לאור התוקפנות של חיזבאללה - זה כבר לא התגרויות. אני רואה תגובה איכותית ונכונה של הכוחות, שמביאה לנפגעים של חיזבאללה, אנחנו ממשיכים להכות בו״.

הוא הוסיף: ״אני אומר כאן לאזרחי לבנון, אני כבר רואה את האזרחים בעזה הולכים עם דגלים לבנים לאורך החוף ונעים דרומה. חיזבאללה גורר את לבנון למלחמה שעלולה לקרות, והוא עושה טעויות. אם הוא יעשה טעויות מהסוג הזה כאן, מי שישלם את המחיר זה קודם כל אזרחי לבנון. מה שאנחנו עושים בעזה אנחנו יודעים לעשות בביירות״.

לדבריו, ״טייסנו יושבים בקוקפיט, החרטומים של המטוסים מכוונים צפונה. יש לנו מספיק לעשות את כל מה שאנחנו צריכים בדרום, אבל חיל האוויר מכוון צפונה והעוצמה שלו היא מאוד גדולה. לא השתמשנו אפילו בעשרה אחוז מכוחו של חיל האוויר בעזה״.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר