הרב שיק נגד הסמארטפון: "בעל פעור של הדור הזה"

במענה לשאלה של צעיר שטען כי התעוררו אצלו "ספיקות באמונה ובתורה", קבל הרב שיק על מכשירי האייפון והאנדרואיד, אותם כינה בתשובתו: "הבעל פעור של הדור הזה" (סלולרי)

שאול כהנא | כיכר השבת |
הרב שיק (צילום ארכיון: אלי הורביץ)

הרב אליעזר שלמה שיק, מנהיג קהילת ברסלב ביבניאל, תקף שוב את השימוש במכשיר הסמארטפון אותו כינה "בעל פעור של הדור", את הדברים, אמר הרב שיק במענה לשאלת צעיר שסיפר על ספיקות באמונה שהתעוררו אצלו.

"יש את הכלי משחית שהם אייפון, בלקברי, אייפד, אנדרואיד, סמארטפון וכו', שיכולים לראות שמה כל מיני שיקוץ ותיעוב, זה הבעל פעור של הדור הזה, וידוע מה שאמרו חכמינו הקדושים על בעל פעור, שהיו מפתות את נשמות ישראל לעבור עבירות, ומזה בא שכפרו בעיקר" כתב הרב שיק בתשובתו.

כהמלצה לחיזוק האמונה כתב הרב שיק לצעיר: "להרגיל את עצמו לדבר אל הקדוש ברוך הוא בשפת האם שלו, שבזה בונה לעצמו את האמונה, כי מאחר שמדבר עמו יתברך, ההכרח שיבנה את האמונה".

בעבר, בהתייחסו למכשירי הסלולר החכמים אמר הרב שיק: "הכי בריא והכי מאושר - מי שאין לו טלפון משוכלל. זה נסיון קשה מאד מאד, אם יש בידו כלי משחית הנקראים אייפון, בלקברי, אייפד, אנדרואיד וסמארטפון, ההכרח לבסוף להתחבר אל האינטרנט, וכך הורס את החיים שלו".

"היום יש בעולם קליפה עצומה שכובשת כל חלקה טובה, ומקררת את האמונה ואת היראת שמים מבר ישראל, ומכניסה בו כפירות ואפיקורסות", כתב אז.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר