ישראל במלחמהישראל במלחמה

בזכות האייפון: האישה העגונה קיבלה גט

במשך שמונה שנים, נותרה אישה בשנות הארבעים לחייה עוגנה לאחר שבעלה הונה אותה וברח לחו"ל. ביום רביעי שעבר התברר לדיינים המטפלים בתיק כי הוא שוהה באילת, הם מיהרו לבית החולים בו אושפז ובאמצעות שיחת וידאו באייפון התאפשר לתת לה גט כשר לאחר שנים ארוכות

חזקי שטרן | כיכר השבת |
בית דין (צילום אילוסטרציה: פלאש 90)

אירוע יוצא דופן התרחש ביום רביעי שעבר בבית הדין הרבני בבאר-שבע בראשות אב בית הדין הרב אליעזר איגרא כאשר אישה העגונה זכתה לקבל גט בזכות האייפון.

הסיפור, שמובא הבוקר ב'ישראל היום', החל לפני שמונה שנים, כאשר אישה בשנות הארבעים לחייה ביקשה להתגרש מבעלה בטענה כי מדובר בנוכל. האישה סיפרה כיצד הוא הונה אותה, סיפר לה שהוא טייס ואף גרם לה להפסדים כספיים גדולים, בטרם ברח לחו"ל והותיר אותה עגונה.

בבית הדין בבאר-שבע בו טופל התיק הפעילו חוקרים פרטיים כדי להתחקות אחר עקבות הבעל, אך בשבוע שעבר נרשמה פריצת דרך, כאשר אל תיבת המייל של האישה הגיעו תוצאות בדיקת דם של הבעל.

לאחר בדיקה קצרה התברר כי הבעל מאושפז בבית החולים 'יוספטל' באילת, שם נערכו לו הבדיקות שתוצאותיהן הגיעו אל תיבת המייל של האישה.

בבית הדין עשו את מיד את דרכם אל בית החולים, כאשר הם פונים אל המשטרה בבקשה כי תשגיח על הבעל שלא יברח עד להגעתם. בבית החולים נעשו ניסיונות לשכנע את הבעל להעניק גט לאשתו לאחר שמונה שנים בהן נותרה עגונה.

הבעיה העיקרית שנותרה היא שהבעל היה צריך למנות דיינים או שליחים מטעמו כדי לתת את הגט לאישה,ף ולצורך כך השתמשו בבית הדין עם האייפון, כאשר באמצעות שיחת וידאו התקיים הטקס. ביום חמישי האחרון, האישה כבר קיבלה גט חתום לידיה.

גורם בבית הדין הסביר ל'ישראל היום' כי "אסור להשתהות בדברים האלה. זה עניין דחוף מאוד. הוא יכול פתאום לקום ולברוח ולכן היינו צריכים לבצע את הטקס כמה שיותר מהר".

"יש הרבה דברים שצריך לראות בעיניים, ולכן החלטנו לעשות את זה דרך האייפון, אילת בצד אחד ובית הדין בבאר שבע בצד השני, וכך התקיים הטקס. התייעצנו עם הרב הראשי הספרדי שלמה עמאר והוא נתן את ברכת הדרך", הוא מספר.

גורם בבתי הדין הרבניים מדגיש כי מדובר "בפתרון שמיועד רק לשעת דחק. בכל מקרה לעשות גירושים דרך האייפון זה אכן אופציה שבעבר לא הייתה קיימת, הטכנולוגיה יכולה לסייע ולעזור".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר