הנחיה חדשה

בהלת הקורונה: גם החוזרים מתאילנד, הונג קונג וסינגפור ייכנסו לבידוד

לא רק החוזרים מסין: כחלק מהמאמצים למנוע את התפשטות נגיף הקורונה גם בישראל, החליט משרד הבריאות להרחיב את ההנחיות לאלו החוזרים משהות במדינות ביבשת אסיה (בארץ)

(צילום: שאטרסטוק)

לאחר הערכת מצב שהתקיימה היום (ראשון) בראשות שר הבריאות יעקב ליצמן וצוות המומחים במשרד הבריאות בנושא נגיף הקורונה הוחלט להרחיב את ההנחיות לאלו החוזרים מאסיה.

מעתה, בידוד הבית יחול לא רק על אלו השבים מסין, כי אם גם על השבים מהיעדים הבאים: תאילנד, הונג קונג, סינגפור ומקאו.

לפי ההנחיות החדשות, מי ששב ממדינות אלה החל מהיום, יהיה בבידוד בית עד להשלמת 14 יום ממועד חזרתו מהמדינה שברשימה לישראל.

(צילום: דוברות משרד הבריאות)

הבידוד כולל הנחיה לא לצאת למרחב הציבורי ולא לשהות במקומות ציבוריים ובכלל זה מוסדות חינוך, מקומות עבודה, תחבורה ציבורית, מקומות בילוי וקניות, בתי חולים ומרפאות, לתקופה של 14 ימים ממועד השהייה האחרונה באותם מקומות (תקופת הדגירה).

במקרה של אחד או יותר מהתסמינים הבאים: הופעת חום, שיעול או קוצר נשימה, יש לפנות לרופא המטפל בקופת החולים או בחדר המיון, וליידע מראש טלפונית את המרפאה או חדר המיון על הגעת חולה.

גם במצב רפואי אחר הדורש טיפול, יש ליידע מראש טלפונית את הגורם המטפל, על הגעת המטופל. בכל מקרה לכסות את הפה והאף במסיכה כירורגית או בבד זמין אחר, ולהימנע מנסיעה בתחבורה ציבורית.

במשרד הבריאות הסבירו כי "הנחייה זאת ניתנת בשל התפשטות המחלה הנגרמת על ידי נגיף הקורונה במדינות נוספות מעבר לסין וכדי למנוע ככל שניתן התפשטותה בישראל".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר