ישראל במלחמהישראל במלחמה

מדוע ביטל הגר"ח קנייבסקי את מנוחת הצהריים שלו?

הספר "השקדן", העוסק בחייו של מרן הגרי"ש אלישיב שליט"א, מעורר בימים האחרונים התלהבות נדירה עם הגעתו מארה"ב לארץ ישראל. הגר"ח קנייבסקי: "הספר כולל עניינים יפים וחשובים מאוד"

ניצן ארליך | כיכר השבת |

בימים אלה הגיע לארץ ישראל הספר "השקדן" המביא פרקי מופת מתוך חייו של פוסק הדור, מרן הגאון רבי יוסף שלום אלישיב שליט"א. הספר ראה אור בשבועות האחרונים בארצות הברית שם עורר התלהבות נדירה בקרב בני הישיבות ושוחרי התורה, ואזל מן השוק בתוך ימים ספורים. מדובר בספר ראשון העוסק בחייו של מרן שליט"א ומכאן ייחודיותו והעניין הרב שהוא מעורר.

בין פרקיו המרתקים ניתן למצוא חלקים נרחבים העוסקים בפרשיות המסעירות ביותר בהן היה מעורב מרן שליט"א, ואשר עליהן הותיר את חותמו כאחד ומיוחד שבדור כבר לפני עשרות בשנים.

השבוע ביקר מחבר הספר אצל חתנו הגדול של מרן הגרי"ש, הגאון רבי חיים קנייבסקי שליט"א. הגר"ח קנייבסקי ברך את ידי העוסקים במלאכת הקודש כבר לפני ההדפסה כאשר ראה את גיליונותיו הראשוניים של הספר. משראה אתמול את המלאכה המוגמרת הביע הגר"ח קנייבסקי את שביעות רצונו מהמלאכה היפה, ומשסיים לדפדף בספר הפטיר באזניי כל הנוכחים במקום כי "הספר כולל עניינים יפים וחשובים מאוד".

בני ביתו של הגר"ח קנייבסקי מסרו בשעות הערב, כי בצעד נדיר, ויתר הגר"ח על מנוחת הצהרים הקבועה שלו לטובת עיון של כמה שעות בספר אשר הסב לו עונג רב.

הספר יוצא לאור על ידי הוצאת הספרים האמריקאית "טוביה'ס". מחבר הספר, מסביר בהקדמה כי "ספרים תורניים וקובצי תשובות; עלונים וכתבי-עת; במקומות נפזרים ושונים בעולם כולו מעלים על נס מדי שבוע בשבוע וחודש בחודשו, סיפורי חיזוק לשקידה בתורה ותיקוני דרכי קניניה מתוך דברי ימי רבינו הגרי"ש אלישיב שליט"א - הרבה מעבר למה שהיה מורגל בשנים הקדומות אך במעט, כלפי כלל גדולי ישראל בחיי חיותם", זאת הסיבה אשר הביאה את המחבר לקבץ את כל מה שנדפס עד עתה, להוסיף על כך מדיליה ולאגד הכל בתוך הספר.

יצויין, כי מאז יציאתו של הספר בארץ ישראל, מדווחים בעלי חנויות כי הספר אזל מן השוק, וכי הם אינם זוכרים כבר זמן רב ביקוש כזה לספר העוסק בחייו של אחד מגדולי ישראל.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר