"לעולם אשאר הסבא שלה" | תיעוד

תעצומות נפש: הרב יגאל כהן מירר בבכי בהלווית נכדתו; 'היום עוד חיבקתי אותה' | קורע לב

מוקדם יותר הערב נפטרה נכדתו בת החודשיים, של מזכה הרבים, הרב יגאל כהן | בהלוויה שנערכה באלעד, ספד הרב בדמעות: "לעולם אשאר הסבא של איילה המתוקה, היום עוד החזקתי אותך, זה לא קל, אבל אני מודה לקב"ה" | לאחר ההספד המרגש, נסע הרב לשיעור באשדוד, שם התפרק שוב | תיעוד קורע לב (דיין האמת)

איציק אוחנה | כיכר השבת |
הרב יגאל כהן מספיד בהלווית נכדתו ושעה לאחר מכן פור. בבכי בשיעור שמסר אחרי הלוויה באשדוד (אוריאל חסיד וצילומסך)

טרגדיה קשה בעיר בני ברק: איילה צרף, נכדתו של מזכה הרבים הרב יגאל כהן, הלכה לפני שעות ספורות (ראשון) לבית עולמה, והיא בת חודשיים בפטירתה.

בהלוויה שנערכה הערב בעיר אלעד, ספד הרב יגאל בדמעות שליש את נכדתו, "צריך כוחות כאלו חזקים. החתן שלי אמר צדיק אדני בכל דרכיו וחסיד בכל מעשיו - ברגע שבאתי להודיע להם שהילדה שלהם הלכה לבית עולמה".

"היום עוד חיבקתי אותה. זה לא קל", ספד הרב כשקולו נשנק, "אבל דבר אחד דעו לכם. אם אתם רוצים. תודה לכם שבאתם לכאן, אני לא ראוי לכבוד הזה. לילדה הזאת יש הרבה זכויות בשמים. אני רוצה להגיד לכם אחים יקרים שלי. אין לי איך להודות על הכל הטוב שהשם עשה לי. כל הטובות שעשה לי כל ימי חיי".

עוד ספד הרב: "אני מודה לך בורא עולם על כל החסדים שעשיתי איתי כל ימי חיי. שזכיתי להיות אבא, שזכיתי להיות סבא. ואני לעולם יישאר הסבא של איילה המתוקה. שנמצאת עכשיו תחת כנפי השכינה עם בורא עולם".

הרב יגאל כהן מספיד הערב (צילום: אוריאל חסיד)

הרב המשיך והספיד: "כמה לה עכשיו עם בורא עולם. היא ברה, היא זכה, כמה חיזוק גרמת בעולם כשנולדת אילה אהובתי, וכמה חיזוק את תגרמי גם עכשיו אחרי שהלכת, אמרתי לבורא עולם, תשאיר אותה בחיים כדי שאקדש את שמך בעולם, אבל גם כשלקחת אותה אני אקדש את שמך בעולם".

לסיום ספד הרב: "אני אשתדל בכל כוחי ומאודי להרבות יהודים שיאהבו אותך באמת, אולי הקדוש ברוך הוא נתן לי את זה כדי שיהיה לי כוח לנחם אנשים אחרים, אחים יקרים ואהובים, אנחנו נמצאים לפני ראש השנה, בראש השנה נגזר עליה להיוולד. עברו סה"כ חודשיים... בראש השנה נגזר עליה גם שתיפטר".

מיד לאחר שהרב סיים להספיד, הוא אמר למשפחתו שהוא חייב ללכת ולהספיק למסור את השיעור שהוא אמור למסור באשדוד.

כשהרב הגיע למסור את השיעור באשדוד, הוא אמר: "באתי לפה במסירות נפש, אני לא רוצה לצער אתכם", אמר הרב ופרץ בבכי מר והוסיף: "באתי לשכנע אתכם שיש לנו אבא טוב, שאוהב אותנו אהבת אמת, נכון, זה כואב ואי אפשר להשתלט על זה, אבל צריך לדעת שאבא בשמיים אוהב אותנו, אני אמרתי לבת שלי שאני אצא מפה יותר חזק".

כזכור וכפי שדווח, איילה, היא בתם של יעל והרב ישראל צרף מבני ברק, שנולדה עם סיבוך קל בלידה שהצריך ניתוחים, אך בחסדי שמיים מצבה השתפר.

מוקדם יותר היום, באזור השעה 16, הגיעה הפעוטה עם אימה לקופת החולים בבני ברק, לבדיקות שגרתיות, שם מסיבה שטרם ברורה איבדה את ההכרה, וכונני החירום שהגיעו למקום, ביצעו החייאה ופינו אותה ל'מעייני הישועה', תוך שם ממשיכים בהחייאה.

חובש בכיר אופנוען במד"א שמעון ברדי שהגיע ראשון למקום סיפר: "כשהגעתי למקום עם האופנוע , הפנו אותי לחדר הרופא שם פגשתי בתינוקת כבת חודשיים כשהיא מחוסרת הכרה, ללא דופק וללא נשימה. התחלתי מיידית בפעולות החייאה מתקדמות, אשר כללו עיסויי לב, הנשמות ומתן תרופות מצילות חיים, והיא פונתה תוך כדי המשך פעולות החייאה לחדר הלם בבית החולים מעייני הישועה בעיר".

הלוויה הערב באלעד (צילום: אוריאל חסיד)
הלוויה הערב באלעד (צילום: אוריאל חסיד)
הלוויה הערב באלעד (צילום: אוריאל חסיד)
הלוויה הערב באלעד (צילום: אוריאל חסיד)

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר