כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
כך ניתן לעקוף את ה'גזירה'

בקרוב: גיבוי הודעות ה'וואטסאפ' ב'דרייב' - יעלה לכם כסף

משתמשי אנדרואיד עלולים למצוא את עצמם בקרוב ללא גיבוי לאפליקציית 'וואטסאפ' אלא אם כן ירכשו תוכנית אחסון של 'גוגל' | עד כה ניתן היה לגבות לענן ה'דרייב' של גוגל ללא הגבלה אבל בקרוב זה הולך להשתנות | זה מה שאתם יכולים לעשות כדי למזער את הנזק בכיס (דיגיטל) 

בני סולומון | כיכר השבת |
"לא מדובר באירוע סייבר" (צילום: שאטרסטוק)

כולנו מכירים את זה: הודעה מעצבנת של גוגל בתיבת המייל או באפליקציית התמונות ששטח האחסון עומד להיגמר.

אבל אף פעם לא שאלתם את עצמכם מדוע הוואטסאפ ממשיך להיות מגובה למרות הכל? גם אם לא נותר קילובייט אחד של אחסון בחמישה עשר הג'יגה שגוגל מנדבת ללקוחותיה, אפליקציית ה'וואטסאפ' ממשיכה לגבות ללא הפרעה את כל התמונות והסרטונים הארוכים שנשלחים בקבוצות השונות.

המצב נוצר בעקבות הסכם שנחתם בין גוגל ל'מטא' בשנת 2018 שמצהיר כי גיבוי הצ'אטים בוואטסאפ לא ייכלל בנפח האחסון שנותנת גוגל. כך שגם אם נפח האחסון הסתיים מזמן, האפליקציה הירוקה תמשיך לגבות את הצ'אטים ללא הגבלה.

בקרוב המצב הזה הולך להשתנות והצ'אטים המגובים בגוגל יתפסו את נפחם בחבילת האחסון שיש לכם בגוגל, כך מדווחים הבוקר באפליקציית 'גיקטיים'.

משתמשי ה'בטא' של וואטסאפ שנהנים ראשונים מהפיצ'רים העדכניים ביותר יהיו הפעם אלו ש"יסבלו" ראשונים מההחלטה המשותפת ל'מטא' ו'גוגל', כאשר כבר בחודש הבא יראו משתמשי ה'בטא' את נפח האחסון שלהם נגרע בהתאם לשטח שתפסה אפליקציית ה'וואטסאפ'. עבור שאר המשתמשים העדכון ייכנס לתוקף בחודש הבא.

על פניו, הפתרון הוא פשוט: להחליף את חשבון הגוגל בוואטסאפ. מכיוון שניתן לפתוח מספר חשבונות גוגל ללא הגבלה - ובכל אחד מהם קיים נפח אחסון חינמי של חמישה עשר ג'יגה, מה שצריך לעשות הוא לגבות מכאן ולהבא את כל התוכן לחשבון החדש. יצוין כי הפיתרון אינו נוגע למה שכבר גובה בעבר, ובכל מקרה נפח האחסון שלכם בחשבון הגוגל צפוי להיפגע.

תמיד ניתן לרכוש חבילה גדולה יותר של אחסון בגוגל, או להיפטר מסרטונים ישנים שאתם ממש לא צריכים כדי לפנות מקום בחשבון ה'גוגל' שלכם.

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר