עכשיו זה רשמי

ליטר בנזין יוזל החל מיום ראשון בעשר אגורות

שר האוצר בצלאל סמוטריץ', חתם על צווים שיפחיתו את מחירו של ליטר בנזין ב-10 אגורות החל מיום ראשון וזאת כדי למנוע את עליית מחירו עם פקיעת 'הוראת השעה' (כלכלה)

(צילום: שאטרסטוק)

לאחר ההודעה הראשונית בתחילת השבוע, במסגרת התוכנית לטיפול בהתייקרויות במשק, שר האוצר, בצלאל סמוטריץ', חתם היום (חמישי), על צווים להפחתת מס הקניה ומס הבלו על בנזין. הצווים, שייכנסו לתוקף החל מיום ראשון, ה-22 בינואר 2023, יביאו להפחתה מיידית של מחירו של ליטר בנזין בשיעור של 10 אגורות.

על מנת להפחית את מחיר הדלק לצרכן, על רקע העליות שהיו במחיר הדלק, מאז אפריל 2022 חלות ברציפות הוראות שעה המפחיתות את מס הקנייה ומס הבלו החלים על בנזין. הוראת השעה שחלה כיום מורידה כ-3 אגורות ממחיר של ליטר בנזין לצרכן לעומת המחיר ללא הוראת השעה, והיא עתידה לפקוע ב-16 בפברואר 2023.

על מנת להימנע מעליית מחיר הדלק לצרכן עם פקיעתה של הוראת השעה, קובעת הוראת השעה שתיכנס לתוקפה ביום ראשון, ה-22 בינואר 2023, כי מס הקנייה ומס הבלו אשר יחולו על בנזין עד סוף שנת 2023 יופחתו, כך שיעמדו על 3,183.32 ש"ח לאלף ליטר.

הפחתה זו צפויה להפחית 10 אגורות נוספות ממחירו הנוכחי של ליטר בנזין לצרכן ולהעמידו על רמה הנמוכה בכ-13 אגורות לעומת המחיר ללא הוראת השעה.

שר האוצר, בצלאל סמוטריץ' מסר: "עוד צעד ועוד צעד במאבק ביוקר המחיה. התכנית שהצגנו ובתוכה ההפחתה במחיר ליטר בנזין זהו רק הצעד הראשון. יוקר המחייה פוגש כל משפחה בישראל והמצב חייב להשתנות. בחודשים הקרובים נביא צעדים נוספים ומשמעותיים. בנפשנו הדבר".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר