כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
בביקורת רשות המסים

שקית עם מזומן מתחת לקופה; זה מה שמצא פקיד השומה בירושלים

רשות המסים ערכה השבוע ביקורת מס במספר חנויות בירושלים, כדי לשמר ולהגביר את ההתרעה. במסגרת הבדיקה התגלו מספר בתי עסק שלא ניהלו רישום והחביאו כסף מזומן מתחת לקופה (חדשות)

בני סולומון | כיכר השבת |
כסף מזומן | אילוסטרציה (שאטרסטוק)

רשות המסים, ביצעה בזמן האחרון, ביקורת ניהול ספרים בתחום השיפוט של העיר ירושלים. מטרת הביקורת הייתה לבחון את רמת הציות להוראות ניהול ספרים ורישום הכנסות, לשמר ולהגביר את ההרתעה, ולבצע ביקורת חוזרת בעסקים שבהם נמצאו הפרות בעבר.

במסגרת הביקורת נבדקו 52 עסקים ממגוון ענפים, ונתגלו 7 מקרים של אי רישום הכנסות ועוד 3 מקרים של אי ניהול ספרים. המבצע כלל קניות ביקורת סמויות ותצפיות מקדימות על התנהלות העסקים.

במהלך המבצע הגיעו המבקרים לקיוסק שבו נערכה קניית ביקורת סמויה שלא נרשמה בקופה. המבקרים מצאו שתי שקיות עם מזומן בסך 2,628 ש"ח במגירה מתחת לקופה, וספחי אשראי שהעידו על הכנסות שלא נרשמו במהלך הימים האחרונים. בסך הכל, גילו המבקרים הכנסות של 2,799 ש"ח שלא דווחו.

כשהמבקרים הגיעו לדוכן פירות וירקות הם ביצעו קניית ביקורת סמויה - שלא נרשמה בקופה. המבקרים ערכו תצפית על הדוכן וגילו שהמוכר מקבל כסף ולא רושם אותו בקופה או בכל תיעוד שהוא. בספירת הקופה נמצא עודף במזומן ובספחי אשראי של 3,315 ש"ח.

במסגרת המבצע נתגלו אי רישומי תקבולים בשתי מספרות שונות בעיר. באחת מהן נתגלה כי הספר עובד כעצמאי מזה שנתיים אך לא מנהל ספרי עסק כלל. באחרת נמצא כי הספר לא רשם הכנסות בסך כולל של 20 אלף שקלים במהלך השנה.

"מבצע זה נערך כחלק מפעילות נרחבת של רשות המסים כנגד מעלימי מס והון שחור. זאת, במסגרת המדיניות של הגברת פעילות האכיפה לשיפור ושימור יכולת ההרתעה, בין היתר על ידי עריכת מבצעי שטח, שמטרתם להביא לדיווחי אמת ולגביית מס אמת ובכך להגביר את השוויון בנטל בקרב האזרחים", נמסר מרשות המסים.

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר