לאחר דיונים חסויים

אושר בוועדה: זה תקציב הביטחון של מדינת ישראל

הוועדה המשותפת אישרה היום פה אחד את מרכיבי התקציב הדו שנתי המיעד לביטחון מדינת ישראל | זה התקציב וכך עובדת החלוקה (חדשות ביטחון)

ב. ניסני | כיכר השבת |
החכי"ם בהצבעת התקציב (נועם מושקוביץ/דוברות הכנסת)

הוועדה המשותפת לתקציב הביטחון בראשות ח"כ יולי אדלשטיין, אישרה היום (שני) פה אחד את התקציב ומרכיביו לשנתיים הקרובות.

על פי אישור הוועדה, התקציב יורכב באופן הבא: בשנת 2023 יוקצו 63.1 מיליארד שקלים לטובת סעיף תקציב "משרד הביטחון", ובנוסף יוקצו 19.5 מיליארד שקלים בהוצאה מותנית הכנסה והרשאה להתחייבות בסך של 45.6 מיליארד שקלים.

לשנת 2024 יוקצו בחלוקה דומה הוצאה כוללת של 64.5 מיליארד שקלים ו-18.5 מיליארד בהוצאה מותנית הכנסה והרשאה להתחייבות בסך של 37.3 מיליארד שקלים.

יש לציין, כי אישור תקציב הביטחון אינו דומה לאישור תקציבים למשרדים השונים, שכן בשונה משאר התקציבים, תקציב הביטחון מאושר בוועדה מצומצמת בלבד ואינו מונח על שולחן הכנסת, מאחר וסעיפי התקציב כוללים מידע רב על מבנה יחידות הביטחון השונות. משום כך תהליך האישור כולו ובניית התקציב נעשה כולו בוועדה המשותפת לתקציב חוץ וביטחון.

על מנת להגיע לאישור התקציב נערכו נערכו 45 שעות דיון כשחלקם חסויות במהלכם הופיעו בפני הוועדה גורמי הביטחון השונים של מדינת ישראל ביניהם ראש המוסד ראש השב"כ ועוד.

בין הנושאים השונים שעלו בוועדה ניתן למנות את הנושאים הבאים: שכר וכח אדם, פיתוח מערכות לחיילות השונים, פיתוח תכניות הגנתיות והתקפיות, לוויינות, אגף שיקום נכי מערכת הביטחון ועוד.

הצבעת התקציב (נועם מושקוביץ/דוברות הכנסת)

יו"ר הוועדה, ח"כ יולי אדלשטיין מסר: "אני שמח להודיע כי ועדת החוץ והביטחון אישרה את תקציב הביטחון לשנים 23-24. הוכחנו פעם נוספת שבוועדה הזו אין קואליציה או אופוזיציה וכולם נרתמים למען טובת המדינה. אני רוצה להודות לחברי הכנסת, גורמי הביטחון ונציגי משרד האוצר שהשתתפו בדיונים. האחריות של פיקוח על תקציב הביטחון גדולה שבעתיים, שכן מטעמי סודיות הוא אינו חשוף לפיקוח ציבורי ולכן היה צורך הכרחי להתעמק ולהקפיד על פרטי הפרטים, כדי לוודא שכל סעיף עונה על צרכי הביטחון של מדינת ישראל".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר