עם סיום המסחר: המניות עולות, האג"ח יורד

עם סיום המסחר בבורסה של תל אביב, רושם מדד הנדל"ן עליה של 2.2%. בולטת במיוחד מניית אפריקה ישראל שרושמת עליה נאה של 6.1% לאחר שבוע של ירידות. אגרות החוב המובילות נסחרות בירידות שערים.

מגמה מעורבת עם נטיה לעליות שערים. צילום: פלאש 90

מגמה מעורבת מאפיינת את המסחר בבורסה של ת"א, כאשר מדד הנדל"ן בולט בעלייה של 2.2% והמעו"ף מטפס ב-0.2%, לעומת זאת מדד הבנקים נסחר בירידות של 1%. אך הסיפור של היום שייך ללא ספק לאגרות החוב הממשלתיות, אשר יורדות בעקבות הירידות שנרשמו באג"ח הממשלתיות בארה"ב ביום שישי, לאחר פרסום נתוני מאקרו טובים מהצפוי.

נראה כי המשקיעים בשוק לא מתרגשים מנתוני המאקרו העגומים שפורסמו היום בישראל: הכנסות המדינה ממסים ירדו במאי ב-15% - הגירעון זינק ל-10.5 מיליארד שקל. הירידה בהכנסות ממסים היא אמנם דו-ספרתית - אולם ניתן למצוא נקודת אור מסויימת בעובדה שישנו שיפור בגבייה בהשוואה לחודשים האחרונים. הגבייה ממס הכנסה ירדה ב-16% ל-2.9 מיליארד שקל.

האופציות על הדולר משקפות לו התחזקות בשיעור של כ-1% לרמה של 3.97 שקלים. היום פירסם בנק ישראל כי יתרות המט"ח של ישראל הגיעו בחודש מאי לשיא של 47.5 מיליארד דולר - בעיקר בגלל רכישות בנק ישראל, שממשיך במדיניות הרכישות היומיות בשוק.

האג"ח הממשלתיות ל-10 שנים נסחרות בירידה של 0.8%, והתשואה (נטו) מטפסת ל-4.8%. אג"ח ממשלתי של ארה"ב נחשב לחוף מבטחים של המשקיעים ברחבי העולם וכיום נראה כי המשקיעים מעבירים בהדרגה את ההשקעות שלהם מהאפיקים הסולידיים לאפיקים ספקולטיביים יותר, על רקע רמות הריבית האפסית.

כלכלני בנק אגוד מזהירים את המשקיעים לבל יתפתו להגדיל את חשיפתם לשוק המניות, שכן לטענתם הבורסות בישראל ובעולם הגיעו לשיא שממנו יהיה קשה להמשיך לעלות, לפחות בטווח הנראה לעין. "לצד האופטימיות הזהירה שמתפתחת לאחרונה ועליות השערים בחודשים האחרונים, עולה גם אי הוודאות באשר להמשך המומנטום בשוק ואנו מעדיפים להמשיך להיות שמרנים בחשיפה למניות, עם לא יותר מ-10% בתיק הסולידי ועד 25% בספקולטיבי".

כלכלני בנק הפועלים ממליצים למשקיעים לבנות פוזיציה מנייתית לטווח ארוך, לדבריהם: "הצלחת המעו"ף להתבסס מעל 900 נקודות תהיה איתות חיובי לבאות" מאידך, מזכירים כלכלני הבנק כי הבורסה הישראלית מושפעת מהמסחר ב´וול סטריט´. "בחודשים האחרונים נהנו השווקים האמריקניים מרוח גבית שהביאה לעליות מסביב לגלובוס, וכמובן שגם בתל אביב. אם תשתנה המגמה בארה"ב, הדבר צפוי להשפיע לשלילה גם על הבורסה המקומית", מדגישים כלכלני בנק הפועלים בסקירתם השבועית.

מניית אפריקה ישראל של איש העסקים החרדי, לב לבייב, רושמת עליה משמעותית. לאחר שבוע של ירידות שבסיכומו ירדה מניית אפריקה בכ-13.5%. מזנקת היום המניה בשיעור של 6.1% בקירוב. ישראמקו עלתה בשיעור של 8.5% בקירוב. ואילו הידיעות ההולכות ומתרבות אודות קבוצת הרכישה שמגבש עמיקם כהן לרכישת ´פרטנר´, תורמות לעליה בשער המניה שנסחרה היום ב-5.3% יותר מאשר בשבוע שעבר. מחזור המסחר בבורסה של תל אביב עמד היום על כ-1.18 מיליארד שקל.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר