תשובת רביד נגר לאישה שנפגעה מהתעללות חוללה סערה

תשובה שענה הרב רביד נגד לאישה שעברה בצעירותה אירוע שבו היא הותקפה על ידי גבר זר "התשובה פשוטה, העולם הזה הוא עולם התיקון" גרמה לסערה בכלי התקשורת. "מי שזכה לבוא לכאן ולקבל עונש , זה רק מתוך רחמים גמורים כי העולם הזה הוא עולם קצר וזמני"

יוסף פאר | כיכר השבת |
הרב רביד נגר (צילום: מתוך רבנים נט)

הרב רביד נגר, מחזיר בתשובה מוכר, מחולל סערה כשהוא מתבטא בצורה שנויה במחלוקת.

בתשובה לאישה שסיפרה בפורום אינטרנטי על אירוע בו התוקפה בנערותה על ידי גבר זר, ענה הרב כי מדובר בעניין של תיקון "העולם הזה הוא עולם של תיקון" אמר הרב.

"אני לא מבינה איך ה' יכול היה לעשות לי כזה דבר. כששאלתי רב באמת גדול ע"כ הוא אמר שזה התיקון שלי. אני כועסת על ה'. איך אפשר להגיד שזה התיקון שלי" שאלה האישה.

הרב נגר, בתשובה ארוכה מאוד, הגיב לשאלתה של האישה, אולם חלקים מתוכה הצליחו לגרום לסערה בכלי התקשורת.

הרב רביד נגר שפתח ב'אני ממש מצטער בשבילך', כתב לאישה: "למה ילד צריך להיוולד עם מום? למה יש תינוקות שנולדים מוגבלים? עיוורים? חרשים? למה? מה ה' אוהב להתעלל בילדים? אני בטוח שלא ! התשובה פשוטה ! העולם הזה הוא עולם התיקון ! עולם שבו אנחנו מתקנים את חטאי העבר , את החטאים שלנו בגלגולים קודמים , מי יודע מה את היית בגלגול הקודם? אולי היינו אלימים? אולי פגענו באנשים אחרים? כל זמן שאין לנו מושג מה היינו בגלגול הקודם , אין לנו שום זכות לשפוט את בורא עולם ! ה' רוצה שנתקן כדי שנזכה לגן עדן לנצח ! במקום שנסבול שנים של צער , ה' נותן לנו זכות לסבול כאן בעולם הזה כמה שנים בודדות וע"י כך הוא מציל אותנו ממאות שנות סבל בעליונים".

"מי שזכה לבוא לכאן ולקבל עונש , זה רק מתוך רחמים גמורים כי העולם הזה הוא עולם קצר וזמני"

"אולי ה' גלגל ברחמיו הרבים שתיפגעי כשאת ממש קטנה ואת לא מבינה, כך הסבל הוא הרבה פחות כואב , תחשבי איך מרגישה אשה שמכים אותה וחובטים בה בבגרותה כשהיא מבינה , תחשבי איזה השפלה זאת יכולה להיות הכאב הרגשי עשוי להיות הרבה יותר כואב מאשר הכאב הפיזי בגיל בוגר יותר , אז במקום לדון את ה' לכף חובה , אולי תנסי לראות גם ברע גם את הטוב , בחינת: "חסד שבגבורה" ואולי יהיה לך כח לומר תודה גם על הצער האיום והנורא שחווית בגיל צעיר"

הרב נגר התנצל על המילים שחוללו סערה, וכתב: "אני ממש מתנצל אם חלילה נפגעת בצורה כזו או אחרת מהדברים שכתבתי , אין לי שום דבר נגדך ואני בטוח שה' יתברך אוהב אותך למרות הכל , אבל זה לא פ'יר שאת לא מנסה להבין למה ואת רק מאשימה"

לסיום התגובה כתב הרב נגר: "יש הרבה אנשים שיקראו את הדברים ואולי יזדעזעו , יכולתי לבחור לא לפרסם את התגובה הנ"ל אבל חשוב לי שנבין שגם אם אנחנו לא ממש מבינים את הנהגת ה' בעולם עלינו לזכור שהכל לטובה , ועל כך נאמר: "כי לא מחשבותיי מחשבותיכם ולא דרכיכם דרכי"

תגובת הרב נגר: התשובה לא הייתה מתאימה לציבור החילוני

בתגובה ארוכה ומפורטת ששלח הרב נגד ל'כיכר השבת' הוא כותב את הדברים הבאים: "גולשים יקרים שלום וברכה , לאחרונה נעשה ניסיון מזעזע לעוות את תגובתי מאתר אורלנוער ורבנים.נט בעניין הנערה שהותקפה. זאת למרות שביקשתי מהעורך לא לפרסם את הכתבה היות ואינה מתאימה לציבור החילוני והיא עשויה להכפיש ולהיות בגדר הוצאת דיבה. ביקשתי שיאפשרו לי לשנות את הקטע ואת הניסוח אך התעלמו מדבריי ולמרות הכל באתר 'וואלה' פורסמה כתבה מגמתית שעוררה סערה ופרובוקציות בכלי התקשורת מתוך בחירה אישית של העורך , שידע בדיוק לאן יובילו הדברים , זאת לאחר ששוחח עמי ארוכות ולמרות הדברים ששמע , בחר להתעלם מהעיקר ולהדגיש את הטפל , תוך שימוש בכוחו התקשורתי ובמעמדו , ןבחר להציג כותרת מזעזעת לכתבה".

"אתר וואלה בחר להציג את הדברים בצורה רדודה ולא מכובדת ופורסמו קטעים מזעזעים שמציגים את הכתבה בצורה שאינה משתמעת לשני פנים. נוצר רושם מוטעה שאני מצדיק את המעשה כפי שמשתמע מתגובות הגולשים , גולשת אחת אפילו אמרה שנראה שאני שמח שזה קרה ח"ו".

"למרות הכל, שוב פניתי במכתב לאתר וואלה וכתבתי בצורה מפורשת שאם הפרסום המגמתי לא יוסר לאלתר אגיש תביעת דיבה ולשון הרע, והם עדיין ממשיכים בסירובם והתגובה מפורסמת באתרם, בקרוב יוגש כתב אישום קשה וחריף נגד מי שבחר לפגוע בכבודי ובשמי הטוב. צר לי שגם באתר 'כיכר השבת' החליטו לפרסם את הכתבה מבלי ליצור עמי קשר , מבלי לחשוש להסתה וללשון הרע , בעקבות הכתבה שפורסמה באתר "כיכר השבת" שנחשב לאחד האתרים המובילים בציבור החרדי , אתרים רבים נוספים שכנראה סומכים על אתר כיכר השבת גם הם הפיצו כתבות מגמתיות ולא ראויות , כל בר דעת שקרא מעט מתגובותיי באתר רבנים.נט ואורלנוער יודע שכל מגמתי היא לסייע לבני הנוער ואני משים ימים כלילות כדי לעזור לעם ישראל ולנערים במצוקה , אף אחד מאיתנו לא מושלם ואני מודה שהתגובה מתאימה יותר לציבור הדתי ולא לציבור החילוני החופשי שלא מבין דבר וחצי דבר בתיקונים , גלגולים ואו במושגים מעולמנו התורני היות ולא למד אותם".

לסיום, מבקש הרב נגר מהגושים להיכנס לאתר האינטרנט שלו "אור לנוער", ולראות את התשובה ככתבה וכלשונה.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר