כך נבנתה הוועדה המייעצת החרדית של הרב שי פירון

הכוורת החרדית של פירון שמונה את בצלאל כהן, רחלי איבנבוים ואשר גולד, לא התכנסה היום. 'כיכר השבת' חושף את הסיבות לאי הכינוס, וכך נבנתה הועדה המייעצת (פוליטי)

ישראל כהן | כיכר השבת |
הרב שי פירון (צילום: פלאש 90)

הכוורת של הרב שי פירון: לאחר הפרסום בכיכר השבת הבוקר על ביטולה במפתיע של פגישת העבודה הראשונה שתוכננה להתקיים, ובה היו אמורים לשבת יחד לדיון שר החינוך הרב שי פירון יחד עם חברי הוועדה המייעצת, חושף כיכר השבת את התמונה המלאה שמאחורי סיבת העיכוב, וכן את הדרכים בהן מתכנן שר החינוך מ'יש עתיד' למצוא גשר של הבנה עם המגזר החרדי ולהנמיך את גובה הלהבות בשיח המתוח שנוצר.

מתברר, כי כבר מיד לאחר כניסתו לתפקיד, פנה הרב פירון לידיד ותיק, הנחשב לדמות ידועה בעולם החרדי וביקש ממנו לכנס "כוורת" של יועצים בלתי תלויים מהציבור החרדי שידונו עימו בפתיחות רבה על היחס למגזר החרדי ויציגו בפניו את כל השאלות האפשריות והבעיות העלולות לצוץ בתפקיד המורכב.

האיש כינס בתוך כשבוע בביתו של פירון שמונה מובילי דעת קהל חרדים, ביניהם דמויות ציבוריות וכן אישים בכירים בתחום התקשורת החרדית.

הללו ישבו יחד עמו, וקיימו דיונים מעמיקים בתחום החינוך החרדי, וכן כיצד ניתן להביא לגישור והבנה בין הציבור החרדי והאינטרסים וההשקפות של הציבור החרדי, לבין המציאות הפוליטית החדשה שנוצרה ומשקפת את רצון הבוחרים של מפלגת "יש עתיד". במהלך הפגישות, לפירון היה חשוב להדגיש כי הוא מגיע מהעולם התורני וכי הוא מבהיר לכולם שאין כוונתו חלילה לפגוע בחינוך החרדי אלא רק לנסות ולשפר מתוך הידברות והבנה.

באחת הפגישות שהתקיימה בערב חג הפסח, עלה הרעיון לגבש "וועדה מייעצת", שתעבוד בכפיפות לשר ותחת סמכותו של הרב יצחק רביץ שנחשב לעסקן פעיל ומוכר, ואף הומלץ ע"י "הכוורת" לתפקיד.

אנשי משרדו של השר גיבשו מספר שמות שיכהנו כחברי הועדה המייעצת, כשבין היתר הומלץ לתת שוויון לכל מגזר כגון - החסידי-הליטאי-הספרדי.

וכך עלו השמות הבאים: בצלאל כהן - אברך ליטאי הנחשב לפעיל חברתי שדואג לפתרונות תעסוקה במגזר החרדי, רחלי איבנבוים חסידת גור המכהנת כיו"ר ארגון החסד "מאיר פנים", ואשר גולד הנחשב למקורב לראשי ש"ס וכיהן כיועץ לאריאל אטיאס, כאשר לפי התכנון, כולם היו אמורים לעבוד תחת רביץ.

אלא, שבסוף השבוע התכנסו שוב חברי "הכוורת" בביתו של פירון בשעת ליל מאוחרת, ובין היתר העלו כמה מהחברים רעיונות נוספים ל"חיבור" בין השר למגזר החרדי וכן נשמעו טענות שונות כלפי חלק מהמתמודדים.

סיעור המוחות שקיים השר עם חברי "הכוורת" ושמיעת כיווני מחשבה נוספים, הביא אותו לעכב במספר ימים את ההחלטה הסופית בדבר "הוועדה המייעצת", אך לדברי הגורם המקורב לפירון, אין ספק שבתוך ימים ספורים הוועדה תוקם. לדבריו "השר נחוש ליצור הידברות עם המגזר החרדי והוא יכריז על כך בימים הקרובים".

אותו גורם מציין, כי ייתכן מאוד ולבסוף יחליט פירון על הותרת הועדה המייעצת במתכונתה הנוכחית, אולם ברצונו לשקול את הדברים ולא לעשות זאת בפזיזות.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר