כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה

סוער בפוניבז': גל מעצרים בגבעת הישיבה

בתוך שבוע ימים, גל מעצרים בישיבת פוניבז' אצל שני הפלגים היריבים בשל תלונות הדדיות על "הפרות סדר". במוקד המאבק: השליטה על תפילת שחרית בהיכל הישיבה (חרדים, בארץ)

ישראל כהן | כיכר השבת |
ישיבת פוניבז' (צילוםף פלאש 90)

סוער בפוניבז': לפנות בוקר (חמישי) פשטו כוחות משטרה ובילוש על גבעת ישיבת פוניבז' במרכז העיר בני-ברק ועצרו לחקירה לפחות חמישה בחורים ואברכים מפלג "השונאים" בשל חשד להפרות סדר.

בנחקרים שני אברכים בוגרי הישיבה ז.ז. וא.ב. וכן שני בחורים משיעור א'. לפני מספר ימים נעצרו באופן דומה שני בחורים מפלג "המחבלים", פ' בן של עסקן בפלג הירושלמי, וג', ע"י כוחות המשטרה בטענות להפרות סדר.

העצורים שוחררו לאחר שעה קלה כשהתברר שמדובר בתלונות שווא אך הם זומנו לחקירה בהמשך היום.

אלברט אוחיון, מפקד מרחב דן, אומר בשיחה עם "כיכר השבת" כי ישנם בתקופה האחרונה תלונות הדדיות של שני הצדדים על בעיות אלימות, תקיפות והפרות הסדר הציבורי וזאת הסיבה שהמשטרה ביצעה בשבוע האחרון גל מעצרים בישיבה.

לדבריו, כל שמות שנעצרו ונחקרו דווחו כמי שהשתתפו בהתפרעויות על-ידי שני הצדדים ולכן המשטרה נאלצה להתערב.

לטענת "המחבלים", שהתלוננו נגד הצד השני, מוקד המאבק החדש הוא בתפילת שחרית, זאת לאחר שהגר"ש מרקוביץ ראש הישיבה של "המחבלים" הורה לתלמידי הישיבה להתכנס מידי בוקר לסדר לימוד מיוחד לאחר התפילה, מה שגרם לעשרות בחורים להצטרף גם לתפילת שחרית.

לטענתם, הדבר התפרש בצד השני (השונאים) כהפרת הסטאטוס קוו וכניסיון השתלטות על מהלך התפילה בבוקר שנתון בידיהם של "השונאים".

בעקבות כך נוצרה שוב מתיחות בין הצדדים והדבר הוביל לתקיפות הדדיות ולהפרת הסדר הציבורי.

מנגד, בצד "השונאים" אומרים כי מדובר בעלילה של מחבלים ובניסיון שלהם לנקום על מעצר מתפרעים בצד שלהם בשבוע שעבר. לטענתם, "המחבלים" גמרו אומר להשתלט על תפילת שחרית בישיבה ובשעת בוקר מוקדמת הם מעירים את בחוריהם כדי שיבואו לבית-המדרש אך ללא הצלחה.

יצויין כי בניגוד לימות השבת בהם יש חלוקה ברורה בין הצדדים הניצים, הרי שבימות החול מתפללים ולומדים בחורי שני הפלגים בהיכל המרכזי של הישיבה ועל כן כל הפרה מסוימת של האיזון הדק הנשמר בדרך כלל בין הצדדים עלולה לגרום ל"סערה" ולעימות של ממש.

גורמים בישיבה מזכירים כי ברקע נמצאת עונת הרישום לשיעור א' מה שמגביר את המתח הסמוי בין הפלגים המתחרים למי מהם יש "הרשמה" טובה ואיכותית יותר.

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר