כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
כישלון בכותל המערבי

'נשות הכותל' הקדימו את בואן והשתלטו על הרחבה

מאות מ'נשות הכותל', הקדימו הבוקר (שני) את בואן לרחבת הכותל המערבי לחגוג את תפילת ראש החודש במקום, כמנהגן מדי חודש, והצליחו להיכנס לעזרת הנשים ברחבת הכותל. מולן, התייצבו רק כמה מאות נשים חרדיות ובנות סמינרים, שלא הצליחו למנוע את הפרובוקציה בשל הגעתן בשעה מאוחרת (ארץ)

יוסי נכטיגל | כיכר השבת |
'נשות הכותל' ברחבה (צילומים: שלומי כהן\)

כישלון בכותל המערבי: מאות מ'נשות הכותל', הקדימו הבוקר (שני) את בואן לרחבת הכותל המערבי לחגוג את תפילת ראש החודש במקום, כמנהגן מדי חודש, והצליחו להיכנס לרחבת הכותל.

מולן, התייצבו רק כמה מאות נשים חרדיות ובנות סמינרים, אשר שעת בואן נקבעה לשעה מאוחרת יותר, במטרה לבלום את כניסת הנשים הפרובוקטיביות, אך לאחר שאלו הקדימו את בואן, הן הצליחו להיכנס לרחבה כשהן עטופות בטלית ותפילין.

בעבר, בכל פעם שאורגנה מחאה חרדית דומה, הגיעו לכותל המערבי אלפי נשים חרדיות שמילאו את רחבת עזרת הנשים ובכך אילצו את 'נשות הפרובוקציה' לעשות את הפרובוקציה ברחבה העליונה ואל סמוך לשריד בית המקדש.

העיתונאי בנצי ליזרוביץ מ'קול חי' מספר על שאירע הבוקר: "הייתי הבוקר בתפילה בכותל: נשות הכותל-הרפורמיות הקדימו ונכנסו לעזרת הנשים. כ-400-500 בנות סמינרים הגיעו אף הם לכותל. בעזרת הגברים היו חברי המועצה ישראל קלרמן ויצחק פינדרוס".

"וכאן השאלה לכל חברי הכנסת החרדים מכל הפלגים", תוהה ליזרוביץ', "איפה אתם החודש, לאן נעלמתם, מדוע לא התארגנו מראש מספיק זמן כדי לתאם עם כל הסמינרים ליום זה אלא הודעתם 12 שעות לפני שלמחרת יש תפילה. איפה החסידויות השונות? הרי הכותל הוא של העם היהודי".

"רבותי!! קדושת הכותל בסכנה. תתעוררו!! מה שהיה היום בכותל היה לרעתנו ונקווה שזה לא יפריע בהחלטת הועדה. כנראה שלח"כים למעלה זה לא ממש בסדר העדיפויות. דבר אחד ברור אם לפני שבוע היו מתארגנים נשות הכותל היו מתמקמות ברחבת האגזוז כבעבר", אומר ליזרוביץ'.

כפי שדווח ב"כיכר השבת", מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן הורה אמש לעסקנים, לקיים עצרת תפילה וזעקה בה תיקחנה חלק בנות הסמינרים וזאת כמחאה כנגד הפעילות הקנטרנית של נשות הארגונים הרפורמיים.

בשיחה עם כיכר השבת, אמר ישראל קלרמן - חבר מועצת העיר מטעם תנועת 'דגל התורה' כי מטרת התפילה היא "אלפי בנות צדקניות שיצהירו קבל עם ועולם כי הן נשות הכותל האמיתיות המגיעות להתפלל בכל ימות השנה ולא פעם בחודש על מנת להתריס ולפגוע במקום הקדוש וברגשי הציבור המסורתי והחרדי".

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר