מזעזע: צלבי קרס על תלמוד תורה בבאר שבע

צלבי קרס התגלו הבוקר בכניסה לתלמוד תורה חרדי, בסמטת צקלג, בעיר באר שבע, שבנשיאות הרב יורם אברג'ל. המשטרה פתחה בחקירה, העירייה שלחה צוות ניקוי (חדשות)

קובי רוזן | כיכר השבת |
(צילום: דובר המשטרה)

מזעזע: צלבי קרס התגלו הבוקר (רביעי) בכניסה לתלמוד תורה חרדי בעיר באר שבע.

הילדים החרדים, תושבי באר שבע, שהגיעו לתלמוד תורה בו הם לומדים הזדעזעו כשגילו על שלט הכניסה למוסד צלב קרס ענק שרוסס במקום.

מנהלי התלמוד תורה שנמצא בסמטת צקלג בבאר שבע ובנשיאות המקובל הרב יורם אברג'ל, הזעיקו למקום את כוחות המשטרה.

צוות סיור וחוקרים הגיעו למקום ופתחו בחקירת נסיבות האירוע . עיריית באר שבע שלחה למקום צוות מיוחד שיימחק את צלבי הקרס שרוססו.

ח"כ אלי ישי (ש"ס) אמר בתגובה כי "האווירה הציבורית בישראל כנגד הציבור החרדי ולומדי התורה מסירה כל רסן ולמעשה מעודדת התנכלות לציבור החרדי וכל הטוען אחרת- לכל הפחות טועה. אני קורא למשטרה למצות את הדין עם האשמים ודורש מהפוליטקאים השונים להבין כי להתנהגותם ולדבריהם יש השלכות ותוצאות".

ח"כ ד"ר שמעון אוחיון (הליכוד ביתנו) אמר בתגובה כי "מזעזע לראות כיצד שוב ושוב מרוססים צלבי קרס במקומות שונים בארץ ובעולם, כנגד יהודים. הצעת החוק שלי, לאיסור השימוש בסמלים נאציים, באה למגר מקרים כאלה בדיוק ולקבוע עונש למבצעיהם. השימוש בסמלים נאציים ובמיוחד בצלב הקרס הוא אנטישמי, גזעני ופוגע ברגשות ניצולי השואה בפרט. עלינו לפעול בכל האמצעים כדי למנוע זאת".

יצוין כי רק לפני כחודש, בשעות הצהריים, הבחינו תלמידים מתלמוד תורה חרדי במרכז צפת באדם רעול פנים העובר בין המכוניות ומרסס עליהן צלבי קרס. הם דיווחו על כך להנהלת בית הספר שמיהרה להעביר את עדויות התלמידים למשטרה.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר