הרב קלמן בר: "הרב עובדיה ביקש ממני ללמוד בספרים שלו"

בעצרת הספד שנערכה בנתניה במלאות 11 חודש לפטירת מרן הגר"ע יוסף זצ"ל, סיפר רבה הנבחר של העיר, הרב קלמן בר, כי הגר"ע ביקש ממנו שיקפיד ללמוד בספרים שלו. תיעוד (ארץ)

שאול כהנא | כיכר השבת |
הרב קלמן בר נושא דברים בעצרת (צילום: מהדרין דגיטל)

מאות מתושבי נתניה השתתפו בעצרת ההספד במלאות 11 חודש לפטירת מרן הגר"ע יוסף זצוק"ל ברחבת תלמוד תורה "אור לציון" בעיר, שאורגנה על-ידי "אל המעיין".

בעצרת נשאו דברים נשיא מועצת חכמי התורה הגר"ש כהן, הראשל"צ הגר"י יוסף, חבר מועצת חכמי התורה הגר"ד יוסף, יו"ר ש"ס אריה דרעי, רבני העיר נתניה ועוד.

הגר"ש כהן חיזק את הציבור לקראת הימים הנוראים ועורר על חובתנו להמשיך את דרכו של מרן בהרבצת וחיזוק התורה בכל עיר ועיר.

בדבריו, התייחס הגר"ש כהן לחובה להתרחק מכל מיני מכשירים פסולים ואמר: "איך אפשר להיכנס ליום הדין עם מכשיר לא כשר, צריך להתרחק מכל הדברים האלה".

הרשל"צ הגר"י יוסף סיפר על התמדתו של מרן זיע"א, בדבריו אמר כי "כשמרן האבא בסוף ימיו היה חולה ועבר ניתוח, סבל מכאבים נוראים, וכשראה שקשה לו לעסוק בתורה אמר, 'קצתי בחיי למה לי חיים אם אני לא יכול ללמוד', זה מרן זיע"א כל כולו היה רק תורה ותורה, מעולם לא זכור לנו שישן לפני 2 בלילה ולמרות הכל מסר נפשו ממקום למקום לזכות את הרבים".

רב העיר הנבחר, הרב קלמן בר, סיפר בדבריו על הפגישה האחרונה עם מרן הגר"ע יוסף שבה קיבל את תמיכתו לכהן כרבה של העיר: "כשהייתי אצל מרן זיע"א מה שהיה חשוב לו זה תורה, הוא שאל אותי 'אתה לומד בספרים שלי, תקפיד ללמוד בהם, הרב גבאי למד את כל הספרים שלי'", כמו"כ סיפר על האהבת ישראל הגדולה שבה ניחן מרן זיע"א.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר