ההסתה נגד החרדים

חדו"ש לוינשטיין: לפרסם הדיל בין נתניהו למפלגות החרדיות

ההסתה נגד הציבור החרדי על דיל כביכול שנרקם בין המפלגות החרדיות לנתניהו - נמשכת. כעת, עמותת חדו"ש דורשת מהיועץ המשפטי לממשלה לחשוף את הדיל (חדשות)

ישראל כהן | כיכר השבת |
ראש הממשלה בנימין נתניהו (צילום: Miriam Alster/Flash90)

עמותת חדו"ש לחופש דת ושוויון הגישה דרישה ליועץ המשפטי לממשלה לפרסם כל הסכם בכתב או בעל פה שהושג או יושג בין הליכוד למפלגות החרדיות לפני ההצבעה על הקדמת הבחירות.

מנכ"ל חדו"ש עו"ד אורי רגב כתב ליועץ המשפטי לממשלה עו"ד יהודה ויינשטיין וליועץ המשפטי לכנסת עו"ד איל ינון כי "חובה לחשוף בזמן אמת לאור השמש הסכמים בעלי חשיבות כה רבה לעתיד השלטון והמדינה, בין אם נעשו בכתב או בעל פה. זאת, כדי לאפשר לציבור ולנבחריו לכלכל את צעדיהם ולשקול את יחסם לנציגיו".

"בימים האחרונים", כתב רגב לשני היועצים המשפטיים, "נחשף הציבור למעט מזער מן המשא ומתן הפוליטי המתקיים מאחורי הקלעים במגמה לקצר את ימיה של הקואליציה הממשלתית ולהקדים את הבחירות לכנסת". הוא מציין ש"על פי הפרסומים הרבים ברור שנדונים שינויי חקיקה ומדיניות מרחיקי לכת הנתבעים על ידי המפלגות החרדיות".

רגב מצטט בין היתר את הפרשן הפוליטי של העיתון החרדי "בקהילה" יעקב ריבלין שכתב בסוף השבוע שעבר: "ביהדות התורה התגבשה ההחלטה לדרוש מנתניהו הרבה יותר. בראש ובראשונה לבטל את סעיף הסנקציות הפליליות בחוק הגיוס ולהמיר אותו בסנקציות כלכליות בלבד. דרישה שניה, לבטל את החלטת הממשלה על תקנות הגיור החדשות. ואחרון חביב, הכנסת שינויים בתקציב המדינה. מאחר שהם מכירים את הקליינט, דרשו הנציגים החרדים את ההבטחות בכתב... בלשכת נתניהו דחו על הסף את הדרישה להתחייבות בכתב".

חוק הממשלה, תשס"א-2001, קובע כי "נעשה הסכם בכתב בקשר לכינונה של ממשלה או בקשר להבעת אי אמון בה או בקשר להצבעה על חוק התקציב... ימסרו הצדדים את נוסחו המלא למזכיר הכנסת, בתוך שלושה ימים מיום החתימה".
רגב קורא לויינשטיין וינון להורות למפלגות לפרסם כל הסכם על הליכה לבחירות בתמורה לשינויי חקיקה ותקציב. לדבריו, "הגיעה העת להבהיר לנבחרי הציבור שחובת הגילוי המוטלת עליהם מחייבת חשיפה בזמן אמת של הסכמים בעלי חשיבות כה רבה לעתיד השלטון והמדינה, גם אם לא נעשו בכתב, וקל וחומר - אם נעשו בכתב".

‫יצויין כי מנגד חברי הכנסת החרדיים הכחישו מכל וכל את עובדת הדיל שנעשה כביכול בין המפלגות החרדיות לנתניהו. לא היה דיל כזה מעולם, הצהירו דרעי וגפני ביממה האחרונה לכלי התקשורת. דרעי הבהיר כי התחייב שלא לתמוך בממשלה חילופית באם נתניהו יפזר את הכנסת אך בכל הקשור לאחרי הבחירות אין כל סיכום בעניין, אמר דרעי.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר