כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
צפו בדיון הסוער

מקלב: "החרדים לא משתתפים בהדלקת חנוכיה בכותל, ומגלים איפוק"

דיון סוער התקיים במליאת הכנסת בנוגע לפרובקצייה של נשות הכותל בדרישה להדליק נרות חנוכה בעזרת נשים. השר לוין מחה על הפגיעה ברב הכותל, מקלב אמר: "מגלים רפיסות". צפו (פוליטי)

ישי כהן | כיכר השבת |
(צילום: מרים אלסטר - פלאש90)

פרובקציית נשות הכותל ונרות חנוכה: ח"כ מיכל רוז'ין (מר"צ), הגישה הבוקר (רביעי), שאילתה לשר יריב לוין בעניין "הדרת נשים" מטקס הדלקת הנרות הממלכתי בכותל.

מי שהפתיע בדיון היה ח"כ אורי מקלב (יהדות התורה), שאמר כי החרדים כלל לא משתתפים בטקסי ההדלקה בכותל: "הציבור החרדי לא משתתף באותם אירועים של הדלקת הנרות, כי הם לא מתאימים לצביון שלו, ולמרות שהם נמצאים בזמן הזה בכותל הם שומרים על איפוק. למה המדינה נוהגת ברפיסות אל מול קבוצה כל כך קטנה ביחס למיליונים שמבקרים בכותל?".

ח"כ רוזין אמרה: "לאחר שנודע לי כי בכוונת רב-הכותל למנוע השתתפותן של נשים בטקס הדלקת הנרות בכותל-המערבי, פניתי אליו בבקשה לאפשר עריכת טקס מקביל בעזרת-הנשים. הרב כינה בקשה זו "פרובוקציה" וטרם השיב עליה. מה שמציע רב הכותל זה שהנשים יצפו בטקס מהמרפסת, זה שקול להשלכת הנשים לחלק האחורי של האוטובוס".

השר לוין מחה והעיר שצריך לשמור על כבודו של הגר"ש רבינוביץ.

השר יריב לוין השיב: "אם באמת עומדים על הרגליים האחוריות באופן דווקני למען חופש הפולחן, זו עמדה לגיטימית אבל אז היא צריכה להיות עקבית ואז הייתי מצפה לראות ח"כ רוזין עומדת בראש המחנה שדורש לאפשר ליהודים לעלות ולהתפלל בהר הבית, אבל שם את מגלה עמדה הרבה יותר קרובה לאחריות הממלכתית של רב הכותל, לכן אני מתקשה להתרשם מהטיעונים הלוהטים על הפגיעה בחופש הפולחן".

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר