'מתווה הכותל', ביבי והרפורמים

מזכיר הממשלה הבהיר לדרעי: 'נתניהו מחויב למצוא פתרון'

"האם זו מתנת פורים למפלגות הנאמנות ביותר לנתניהו?", שאל השר אריה דרעי את מזכיר הממשלה בעקבות הפרסום על התחייבות נתניהו לרפורמים, אך הלה השיב כי הפרסום - מעוות (חדשות, בארץ)

דרעי ונתניהו, ארכיון (צילום: מרים אלסטר - פלאש 90)

יו"ר ש"ס השר אריה דרעי פנה למזכיר הממשלה צחי ברוורמן ודרש תשובות בעקבות הפרסום ב"הארץ" והבוקר ב"כיכר השבת" על התחייבויות של ראש הממשלה בנימין נתניהו לראשי הרפורמים ליישם את מתווה הכותל.

"האם זו מתנת פורים למפלגות הנאמנות ביותר לנתניהו?", שאל דרעי את מזכיר הממשלה.

ברוורמן השיב לשר דרעי כי "הפרסום מעוות. זה לא מה שרה"מ אמר בפגישה. נתניהו אמר רק שהוא מחויב למצוא פתרון והוא יימצא".

כפי שדווח מוקדם יותר, למרות העובדה שהוא מודע היטב להתנגדות הברורה והחריפה של כל הרבנים, ראשי המפלגות החרדיות והציבור החרדי, ל"מתווה הכותל" הקודם שאושר בממשלה ומכיר ברפורמים, בוחר ראש הממשלה בנימין נתניהו לצאת נגד החרדים ולהעניק למתווה הכותל גיבוי ברור.

לפי הדיווח של ברק רביד ב"הארץ", ראש הממשלה נתניהו נועד אתמול (ראשון) עם הנהגת התנועה הרפורמית בארה"ב, בראשות רייק ג'ייקובס, ואמר להם כי הוא מחויב ליישום מתווה הכותל שאושר בממשלה.

לא רק זאת, נתניהו הוסיף ואמר - כך לפי הדיווח - כי הוא יעשה כל מאמץ כדי להגיע לפתרון מול המפלגות החרדיות שמתנגדות ליישומו של מתווה הכותל - ואף דורשות מנתניהו לבטל את המתווה הישן בממשלה, כפי שנחשף ב"כיכר השבת".

לפי הדיווח, ראש הממשלה המשיך להתרפס בפני הרפורמים ואמר להם כי הוא מתנגד להתבטאויות של חברי כנסת ושרים חרדים נגד הרפורמים ואמר להם כי בכל פעם שנשמעת התבטאות מתסיסה שכזו הוא מגנה אותה. "גם בעתיד אם יהיו התבטאויות כאלה אני אגנה אותן", אמר נתניהו.

רביד מצטט ב'הארץ' מקור שעודכן בפרטי הפגישה שמציין כי בתחילה נקבע כי מנהיגי הרפורמים ייפגשו במשרד ראש הממשלה עם יועצו המדיני יונתן שכטר וכי ראש הממשלה היה אמור להשתתף רק לכמה דקות כדי לברך את המשלחת, אך בפועל, כחצי שעה לאחר תחילת הפגישה, נכנס נתניהו וניהל עם הרפורמים שיחה של שעה.

בפגישה השתתף לצד נתניהו גם השר לשיתוף פעולה אזורי צחי הנגבי, ראש הממשלה עדכן את הרפורמים בפגישה כי הוא מינה את הנגבי לגשר בינם לבין המפלגות החרדיות בנושא מתווה הכותל. "אני מחויב למתווה הכותל ולכן מיניתי את הנגבי ואנחנו נעשה הכל כדי שתימצא פשרה", אמר נתניהו לחברי המשלחת, לפי הציטוט ב"הארץ", שמסתמך על מקור שהשתתף בפגישה.

הכתבה הייתה מעניינת?

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה
עכשיו בכותרות