שר האוצר מפתיע:

שטייניץ: "נמצא את הדרך להכיר בלימודי קודש כתואר"

"עלינו למצוא את הדרך להכיר בלימודי הקודש כתואר", כך אמר לפני שעה קלה שר האוצר יובל שטייניץ במהלך וועידת המנהלים של ´המודיע´. את הדברים אמר בתגובה לדבריו של מנחם גשייד שטען שבושה למדינה שאינה מכירה בלימודי קודש כתואר (חרדים)

מנחם כץ | כיכר השבת |

שר האוצר יובל שטייניץ משתתף בשעה זו ב"וועידת המנהלים" של היומון "המודיע" בבנייני-האומה בירושלים, לצד אישי-ציבור נוספים.

במהלך דיון שנערך בוועידה, אמר לשר האוצר אחד מסופרי 'המודיע', מנחם גשייד, כי "בושה וחרפה שמדינת ישראל לא מכירה בלימוד תורה כתואר אדקמאי".

בתגובה לדבריו של גשייד, אמר שר האוצר: "פעלתי בעבר להכרה בלימוד תורה כתואר. כל לימוד הוא ראוי ומהבחינה הזו אתה צודק. עלינו למצוא את הדרך להכיר בלימודי הקודש כתואר".

גם נגיד בנק ישראל, פרופ' סטנלי פישר, השתתף בוועידה. במהלך נאומו, אמר פישר כי ישנם סימני התאוששות במשק הישראלי, אולם אסור להיתפס לשאננות בשל גודל המשבר הכלכלי.

"רואים יותר סימני שיפור, אך אפשר להגיד את זה ולשכוח; מה שאסור לשכוח הוא משבר מאוד רציני הכי רציני מאז מלחמת העולם השנייה, אשר גרם נזקים אדירים ונצטרך ללמוד את הלקחים", אמר פישר.

"ניכרים סימני צמיחה בעיקר באסיה: בסין ובהודו - אך לא ביפן. גורם חשוב נוסף הוא קרן המטבע הבינלאומית, אשר בפעם הראשונה מזה כשנתיים העלתה את תחזית הצמיחה העולמית ל-2010. סימן נוסף הוא התאוששות של סחר החוץ העולמי, לרבות היצוא של המדינות, שזה הדבר שהכי נפגע במשבר הזה. רואים גם ניצני צמיחה".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר