כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
תקדים

רבה של קריית-מוצקין דורש לפטר יו"ר המועצה הדתית

אחרי שהציק לחסידות בעלזא בחיפה, עובר אבי וייצמן, יו"ר המועצה בחיפה, קרית-מוצקין ודימונה - להציק לרב העיר קרית-מוצקין, הרב דוד-מאיר דרוקמן. הרב דרוקמן הגיש תביעה לביה"ד לפטר את וייצמן לאלתר. "הוא כנראה לא מודע למוסר עבודה ויחסי אנוש, שלא לדבר על סדרי רבנות והלכה", כותב הרב. בלעדי (חרדים)

מנחם כץ | כיכר השבת |
כתב התביעה (צילום: כיכר השבת)

הרוחות בקרית-מוצקין מסרבות להירגע. ההתנכלויות של יו"ר המועצה הדתית בעיר, אבי וייצמן, לרב העיר הרב דוד-מאיר דרוקמן, הביאו את האחרון להגיש תביעה נגד וייצמן, בבתי-הדין הרבני, בדרישה לפטרו לאלתר.

בתקופה האחרונה, חווה הרב דרוקמן סדר התנכלויות מצידו של וייצמן, שהגיעו עד כדי התנהגות בורטלית כלפיו. כך, למשל, הוא גילה ביום בהיר כי מנעול המקווה בעיר - הוחלף. הרב דרוקמן, המשמש בין-היתר כאחרי המקוואות בעיר, ביקש להעביר לו מפתחות, אולם נתקל בסירוב עיקש מצידו של וייצמן.

אם השם וייצמן מצלצל לכם, לא טעיתם. בחודש כסלו דיווח ב'כיכר השבת', כי גורמים בקהילה החרדית בחיפה מעלים טענות קשות כנגד תפקודו של ויצמן, יו"ר המועצה הדתית בעיר (וייצמן משמש כיו"ר מועצה דתית בשלושה ערים!). ויצמן, לטענתם, מתנכל להתפתחות המוסדות התורניים בעיר, ומנהל מאבק עיקש נגד המתפללי בית-הכנסת המרכזי בעיר.

נחזור לקרית-מוצקין. במכתב התביעה שהגיע לידי "כיכר השבת", מגולל הרב דרוקמן את השתלשלות האירועים.

"האדון אבי וייצמן 'הונחת' (דומני, שלפני כשנתיים) ע"י המשרד לענייני דת כ'ממונה' על המועצה הדתית בעירנו. הדבר התבצע אולי בהתייעצות גורמים ציבורים מסויימים בעיר, אבל עמי – איש לא טרח להיוועץ או אפילו ליידע. יחד עמו, כפי שהתברר לי להפתעתי אך בשבועות האחרונים ממש - התמנה 'ממונה' נוסף בשם עו"ד יחיאל טל (טובול) . למען הגילוי הנאות: האחרון מוכר לי לטובה זה שנים רבות, ופליאני עליו שמצא לנכון להסתבך ולהיכנס ל"שדה מוקשים' שכזה.

"מר אבי וייצמן מנפיק החלטות והוראות לעובדי המועצה הדתית בעלות השלכות הלכתיות מובהקות, ללא התייעצות עמי, ואפילו מבלי להודיע לי דבר, משל הוא התמנה ע"י הציבור כרב ומרא דאתרא של העיר.

ה' אבי וייצמן שלח מכתב לבלנית המקוה בצפון העיר בו הוא מודיע לה 2 פרטים: א. שהוחלט כי המקוה נסגר, ב. שהיא מפוטרת. כאמור הדבר נעשה ללא ידיעתי, וממילא מובן שללא הסכמתי. המכתב הנ"ל הובא לידיעתי בדרך-לא-דרך, כאשר ה' וייצמן לא טורח אפילו לשלוח לי העתק ממכתב זה.

"הגדיל לעשות מר אבי וייצמן, ובחוצפתו החליף על דעת עצמו את מנעולי המקווה הנ"ל בתעלול ועלילה (שלמיטב ידיעתי – אין בה ממש) שגברים טובלים במקווה הנ"ל, תוך כדי שהוא חושף את טלפיו כאומר 'כשר אני' ומצרף מכתב של מרן הראשל"צ הגר"ע יוסף שליט"א האוסר על טבילת גברים במקווה של נשים,. בעניין זה יצויין כי איש בעולם לא קיבל ממני מפתח למקווה זה! מר וייצמן החליט שיש גם להעניש את רב העיר, וגם לי הוא לא מוכן למסור את מפתח המקווה.

"לא ידוע לי כי גברים טובלים במקווה של הנשים. ומ"מ כל בעל שכל ודעת ישרים מבין, כי אם יש טענה הלכתית כל שהיא על המקווה, יש לגשת תחילה לרב העיר הממונה על המקוואות, לדווח לו על הבעיה הקיימת או שלא קיימת, להיוועץ עם הרב (אולי אסכים עם הטענה ואולי לא) ואך לאחר הוראת הרב - ליישם ולבצע החלטות. מר וייצמן כנראה לא מודע למוסר עבודה ויחסי אנוש, שלא לדבר על סדרי רבנות והלכה, וכמובן לא פנה אלי. אפרופו התנהגות וייצמן לרב העיר יש לציין כי לא 'זכיתי' לראות את פניו של ה' וייצמן זה למעלה משנה, ואף יתירה מזו: לא זכיתי לקבל ממנו מענה טלפוני על הודעות טלפוניות שונות שהשארתי ב'תא הקולי' של הטלפון שלו.

"והחמור מכל: מר וייצמן מסרב (כנ"ל בסעיף 7) למסור אף לי כרב -העיר את מפתחות המקוה!! יתארו לעצמם מעכת"ר האב"ד והדיינים שליט"א שידרשו מרב לתת הכשר למשחטה מבלי שיש לרב יכולת גישה למשחטה. מעבר לחוצפה ועזות המצח שבדבר: כיצד ביכולתי לפקח על כשרות המקוה במצב ש אין לי אפילו אפשרות כניסה למבנה המקווה. דומני שמאז ייסוד המועצות הדתיות במדינה עוד לא הייתה שערוריה שכזו.

"המסקנה המתבקשת כי מר וייצמן אינו ראוי לתפקידו הנוכחי, אדם החסר רגישות מינימלית וכבוד אלמנטרי לרבנות ורבנים אינו ראוי לכהן כ'ממונה' על מועצות דתיות. טרם אכלה דברי, אציין: אני מכהן בס"ד ברבנות קרוב ל-30 שנה. עבדתי עם כמה וכמה ראשי מועצות דתיות מכל המפלגות ומכל העדות. אמנם, כדרכו של עולם, היו פה ושם ויכוחים, ברם לקטסטרופה וקרע שכאלה עדיין לא זכיתי.

"אי לכך, דומני ש/תסכינו עמי, ויסכים גם ידידי השר לענייני דת הר"ר יעקב מרגי (שלזכותו ולזכות צמרת משרדו תיזקף הזכות שסייעו לי במאבקי שלא לסגור את המקווה הנ"ל) , כי מר אבי וייצמן חייב להיות מפוטר לאלתר מתפקידו בקרית מוצקין (אמנם מר וייצמן, למיטב ידיעתי משמש כממונה בעוד 2 מקומות בארץ: בחיפה וב...דימונה, ברם בקשר לזה אין לי עניין להתעבר על ריב לא לי, ויחליטו פרנסי המקום באותם מקומות האם לטובת המקום ראוי האי גברא להמשיך ולכהן בתפקידים ציבוריים).

"מכל-מקום, אני מוצא לנכון י להיות גלוי לב, כי לא אוכל למשוך ו'לסחוב' את הענין יתר על המידה, ובמידה ולא אקבל לאלתר את מפתח המקווה מהאדון וייצמן אאלץ שלא ברצוני לבקש את סיועו של איש מקצוע (מנעולן) ולהחליף את מנעולי המקווה, במטרה שגם לי יהיה מפתח ממנו, כי הרי ברירא מילתא כשמש בצהרים כי בכגון דא לא רב העיר משמש כעושה דברו של 'הממונה' אלא נהפוך הוא. וק"ל".

עד כאן לשון המכתב. בשיחה עם "כיכר השבת", אומר הרב דרוקמן: "לצערי, ההכרח לא יגונה, ונאלצתי לנקוט היום בפעולה, שהלוואי ויכולתי להימנע ממנה. ניסיתי למצות את כל האופציות, וזה מה שנותר לי, בשלב זה עכ"פ".

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר