סערה בישיבה

פרסום ראשון: עוגות הגבינה של הבחורים הוחרמו; "הן מקולקלות"

מאות מגשי העוגות שהוכנו לתלמידי הישיבה לכבוד חג השבועות, הוחרמו בפשיטה שערכו פקחי משרד הבריאות, כמו גם עופות רבים. הבחורים כעסו: "אין סיבה לפיקוח הדוק כל כך על ישיבה" (חרדים)

אבי רבינא | כיכר השבת |
עוגות גבינה. אילוסטרציה (צילום: shutterstock)

פרסום ראשון: בערב חג השבועות, לפני כניסת השבת שקדמה לחג, נדהמו בחורי ישיבת תפרח כשפקחי משרד הבריאות פשטו על מטבח הישיבה, והחרימו את עוגות הגבינה שהוכנו לתלמידים.

פשיטת הפתע נערכה ביום חמישי האחרון, כאשר במקרר היו מונחים מאות מגשי עוגות הגבינה, לכבוד חג השבועות.

אלא שהפקחים שהגיעו למקום סברו, כי העוגות - שעמדו במקרר לצד מוצרים ישנים אחרים - אינן עומדות בתקן. בתוך דקות הוחרמו מאות המגשים שהוכנו מבעוד מועד עבור תלמידי הישיבה, בטענה כי הן מקולקלות.

ל'כיכר השבת' נודע, כי תלמידים רבים הספיקו עוד קודם לקחת לחדרם לא מעט עוגות, מתחת לאפם של פקחי משרד הבריאות שהיו עסוקים באותה עת.

במקביל, החרימו הפקחים גם מגשי עופות רבים, שנשמרו מספר ימים במקרר הישיבה, לאחר שנותרו מהשבת הקודמת.

אחד מתלמידי הישיבה אומר ל'כיכר השבת': "מדובר בהתנכלות מכוונת. תלמידי הישיבה נהנים מהאוכל המוגש להם על ידי הנהלת המטבח, ואין סיבה לפיקוח הדוק כל כך על ישיבה - שגם ככה מתמודדת עם קשיים כלכליים מרובים".

יצוין, כי למחרת (שישי) ארגנה הישיבה קניה מהירה של מאות עוגות גבינה, והצליחה להשלים את המחסור בעוגות כדי להנעים את זמנם של הבחורים העמלים בתורה במשך כל החג.

במשרד הבריאות טרם השיבו לפניית 'כיכר השבת' בבקשה לתגובה. כשזו תגיע, היא תתעדכן.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר