בחסות הקורונה

בפעם הראשונה: היהודים בדובאי קיימו שיעור תורני

זה לא סוד, כי ישנן קהילות יהודיות מצומצמות במדינות ערב העוינות את מדינת ישראל, מה שלא מאפשר לקהילה היהודית לפרוח מבחינה רוחנית. בערב שבת האחרון, בחסות ה'קורונה', התכנסו היהודים בקהילה לשיעור תורני מיוחד (חרדים)

חנני ברייטקופף | כיכר השבת |
משתתפי ה'זום' (צילום: ועידת רבני אירופה)

זה לא סוד, כי ישנן קהילות יהודיות מצומצמות במדינות ערב העוינות את מדינת ישראל, מה שלא מאפשר לקהילה היהודית לפרוח מבחינה רוחנית. בערב שבת האחרון, בחסות ה'קורונה', התכנסו היהודים בקהילה לשיעור תורני מיוחד.

כמאה מבני הקהילה היהודית בדובאי ובאבו דאבי השתתפו בשעות הצהרים ביום שישי - ערב שבת 'בהעלותך' בתוכנית מיוחדת - 'לקראת שבת'.

במהלך השיעור, שמעו דברי תורה מפי יוזם הרעיון נשיא 'ועידת רבני אירופה' הגאון רבי פנחס גולדשמידט. רב איחוד האמירויות הרב יהודה סרנא והתפללו כאשר לפני התיבה עומד החזן מר יוסף חייס.

בשנים האחרונות מלווה 'ועידת רבני אירופה' את הקהילה היהודית באיחוד האמירויות בהלכה, עצה ותושיה.

חברי הקהילה נפגשים בימים כתיקונם בתפילות בבית הכנסת בעיקר בימי שבת וחג. כדי לשמור על הקשר המיוחד עם חברי הקהילה הגה הגר"פ גולדשמידט את הרעיון לקיים תוכנית תורנית מיוחדת לקראת שבת.

בפתח התוכנית דיבר הגאון רבי פנחס גולדשמידט. ואמר כי "לעם ישראל יש מבנה ארגוני מיוחד המיוסד על הוראת התורה. ראשיתו של המבנה אנו מוצאים בעת חלוקת העם לשבטים ובברכתו של יעקב אבינו אנו מוצאים את אשר ייעד לכל שבט ושבט. התפקידים והמשימות לכל שבט וההשלמה שלו ל'עם ישראל".

עוד הוסיף ואמר הרב גולדשמידט: "מתחילת ספר במדבר אנו מוצאים את מנין בני כל שבט. המחנות והדגלים עד לסופה של פרשת נשא בה מפורט באופן מיוחד מאוד סדר נשיאי ישראל המביאים את קרבנם בשמם ובשם שבטם מהטוב והמובחר ביותר לחנוכת המזבח. והתורה מפרטת כל שבט ושבט למרות שעל פי עינינו הגשמיים מדובר באותה נתינה של כל נשיא ונשיא. לאמור; הגם שאנחנו עם אחד יש חשיבות ייחודית לכל שבט ושבט".

הגר"פ בנאומו ב'זום' לחברי הקהילה בדובאי

כאן עבר הגר"פ לדבר על המגפה, "מאז ימי המגיפה הנוראה אנו כולנו מצויים בבתינו בבידוד מבלי יכולת להשתתף בתפילות ובקהילות יחד".

"עלינו לזכור", חידד הגר"פ, ואמר כי "ההשגחה העליונה באה לרמוז על חשיבותו של כל אחד ואחד מאתנו כאשר מתאחדים לבנות את משכן ה' ולעשות את רצונו יתברך. אני מבקש לאחל לכל אחד ואחד מאתנו שנזכה להתאחד כולנו מתוך שמירה על חשיבותו של כל אחד וכיבוד הדדי שהוא הבונה את העם, מפסיק את המגפות לאורך הדורות והוא שיביא את הגאולה השלמה".

יצוין, כי בתוכנית השתתפו נשיא הקהילות היהודיות באיחוד האמירויות מר רוס קריל. מר דוד האריס יו"ר ארגון AJC ואישי ציבור המרבים לבקר במדינות אלה בנסיעות עסקים מארה"ב ומאירופה. ראש מטה נשיא הועידה מר גדי גרוניך שהוציא לפועל את הרעיון אמר כי ככל הידוע זוהי תוכנית 'לקראת שבת' הפומבית הגדולה ביותר שקיימה קהילה יהודית בעולם הערבי.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר