"הם האשמים"

רובינשטיין: "מקבלי ההחלטות צריכים לבקש סליחה מהחרדים"

ראש עיריית ביתר עילית, מאיר רובינשטיין, במתקפה חריפה: "האשמה כולה היא על מקבלי ההחלטות. הם צריכים לבקש סליחה", וגם מסביר את ההפרות במגזר החרדי • צפו (חרדים)

ישי כהן | כיכר השבת |

ראש עיריית ביתר עילית, מאיר רובינשטיין, במתקפה חריפה: "האשמה כולה היא על מקבלי ההחלטות. הם צריכים לבקש סליחה". הראיון המלא, מחר בתוכנית 'סוגרים שבוע עם ישי כהן'.

לדבריו: "האשמה כולה היא על מקבלי ההחלטות ואני אסביר לך גם למה".

אין שום טעות שהציבור החרדי בביתר עלית עשה?

"לא רק טעות, הם גם צריכים לבוא ולבקש סליחה מהציבור החרדי ואני אגיד לך גם למה. כשאני רואה רכב נוסע על מאה שבעים בכביש מספר אחת, אני אומר שהוא פושע, הוא פועל נגד החוק, הוא מסכן חיי אדם.

"אבל כשאני רואה אמבולנס נוסע על מאה שישים, אני מבין שזה התפקיד שלו. כשמישהו נוסע על מאה עשרים בכביש מספר אחת וכולם נוסעים על מאה שישים - הוא צריך להיות פראייר כדי לא לנסוע על מאה שישים".

אתה אומר שהתושבים בביתר עלית רואים שבכל הארץ מפירים את ההנחיות הם אומרים גם אנחנו נפר את ההנחיות, אתה יודע מה אמר לי על זה אריה דרעי, זה שהם מחללים שבת אומר שגם אני צריך לחלל שבת?

"דרך אגב הבעיה שלנו, כתוב "אין בן דוד בא אלא בדור שכולו חייב או כולו זכאי", היחיד שנשאר כולו זכאי זה אריה דרעי, הוא צריך קצת להיות חייב וזה יסתדר פה. כי הוא היחיד במסגרת מקבלי ההחלטות ששומר אדוק שאין כמותו.

"רבותיי! אם החליטו מקבלי ההחלטות, ולא משנה מה הסיבה שאפשר להפגין בבלפור, עכשיו אני לא יכול להפר את ההנחיות, אני חייב לשמור על החוק, אני שומר חוק, אבל התושבים, אני יכול לומר להם לא להתפלל בבית כנסת?".

לדבריו: "בגל הראשון לא היה אחד שנסע על מאה שישים, כולם נסעו על מאה עשרים הציבור החרדי היה הראשון שהתייצב. זה לא שרואים מישהו על מאה שישים ובשביל הספורט נוסעים על מאה שישים, יש סולם ערכים ואם הבינו מקבלי ההחלטות שאמנם הנגיף הוא קשה וקוטל חיי אדם, אבל הזכות הזאת של להפגין היא מעל הכל, אומר התושב החרדי המצוי שהזכות ללמוד תורה ולשלוח את הילדים שלו לחיידר, ולשלוח את עצמו להתפלל בבית כנסת סגור היא מעל הזכות להפגין".

הכתבה הייתה מעניינת?

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה
עכשיו בכותרות