"אל תהי ברכת הדיוט"

הבחורה החולה ניצלה בזכות הברכה; ואיך הגיב שר התורה?

בשעות הבוקר של יום ראשון, השבוע, הוצג בפני מרן שר התורה הגר"ח קנייבסקי, סיפורה של בחורה שנותחה בהמלצתו וברכתו - חרף אזהרות הרופאים, וניצלה; צפו בתגובתו של מרן שר התורה (חרדים)

המופת, הוצג אתמול (ראשון) בשעות הבוקר בפני מרן שר התורה הגאון רבי חיים קנייבסקי, אך הרב סירב להתרגש והפטיר: "אל תהי ברכת הדיוט קלה בעיניך". הסרטון, מתפרסם לראשונה ב'כיכר השבת'.

בשעות הבוקר, אתמול, נכנס אחד מתלמידיו הקרובים של מרן שר התורה למעונו ברחוב רשב"ם, והציג בפניו את סיפורה של בחורה שחלתה, ורק הניתוח שנעשה - בהמלצת ובברכת הגר"ח קנייבסקי, חרף אזהרות הרופאים, הציל אותה.

"הרב, יש פה ילדה, היא בת 19, ארבע וחצי שנים היא לא יכלה להזיז את היד", מספר השואל לשר התורה, "וכל הרופאים אמרו שאם היא תעשה ניתוח, זה יכול לעשות יותר גרוע, נזק גדול".

"הרב אמר לעשות את הניתוח, ביום שישי שעבר עשו ניתוח, ביום חמישי היא התחילה להזיז את היד, והיא עכשיו ילדה רגילה. הרופאים בבית החולים רוצים לספר לכולם, את המופת, כדי שעוד אנשים יוכלו לעשות את הניתוח הזה, אז הם שואלים את הרב אם הם יכולים לספר?".

מרן שר התורה: "ברוך השם".

השואל: "ברוך השם, זה הכל בזכות הברכה של הרב. אז אפשר לפרסם את זה?".

מרן שר התורה: "אל תהי ברכת הדיוט קלה בעיניך".

השואל: "כשהרב מברך זה גזירה".

מרן שר התורה: "בו"ה, בו"ה".

השואל: "אז אפשר לספר את זה?" ומרן שר התורה מהנהן בראשו לאות הסכמה.

כזכור, מרן שר התורה, בן ה-93, חלה לפני מספר חודשים בנגיף הקורונה, וכעבור מספר שבועות, החלים מהנגיף ובשבועות האחרונים, חזר לקבל קהל, לעצה בורכה.

הכתבה הייתה מעניינת?

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה
עכשיו בכותרות