מנהלת מחלקת 'קורונה'

פרופסור מבורך: 30 שנה אני רופא, לא זוכר תקופה כזו קשה

מנהל מחלקת קורונה ב'הדסה עין כרם', פרופסור דרור מבורך, התארח באולפן 'כיכר השבת' וסיפר על העומס חסר התקדים בבית החולים: "לא הייתה לנו תקופה כל כך קשה, אנשים שמתים מידי יום" (TV)

ישי כהן | כיכר השבת |

מנהל מחלקת קורונה ב'הדסה עין כרם', פרופסור דרור מבורך, התארח באולפן 'כיכר השבת' וסיפר על העומס חסר התקדים בבית החולים: "לא הייתה לנו תקופה כל כך קשה, אנשים שמתים מידי יום". הריאיון המלא, הערב בתוכנית 'סוגרים שבוע עם ישי כהן'.

"אני רופא כבר שלושים שנה", סיפר פרופסור מבורך: "ואני יכול לומר לך שלא הייתה לנו אף פעם תקופה כזאת. היו לנו במשך השנים כמה מלחמות שאז נתקלנו בצוות חסר שיצא למילואים, אבל תקופה כזאת מעולם לא הייתה לנו, גם בתקופות שהיינו עם תפוסה של 200%, לא הייתה לנו תחלואה כל כך קשה ואנשים שמתים אצלנו במחלקה מידי יום".

אתה רואה עליה במספר החרדים שמאושפזים במצב קשה?

"כן. לפני חודשיים היו במחלקה שלי בעיקר חולים מהאוכלוסייה הערבית, ולאט לאט זה השתנה ואחוז החרדים עלה.

כרופא שמטפל בכל סוגי האנשים והאוכלוסיות, מה אתה אומר על התמונות שראינו של שוליים בציבור שמתכנסים עשרות אנשים בחתונות במקום סגור?

"אני אומר להם שזה פשע, ושבאירוע כזה יכולים למות אנשים. האנשים הללו לא רק שמסכנים את עצמם, אלא מסכנים גם את הסביבה. אנשים לא מבינים שהמחלה הזאת היא פגע רע שאי אפשר להתנהג אליה בשיוויון, ואם מישהו עושה חתונה, ואני מבין את הצורך של לקיים חתונה ואורח חיים, שיעשה זאת בהשתתפות עשרה אנשים".

הכתבה הייתה מעניינת?

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה
עכשיו בכותרות