"מרגישים קיפוח"

הראשל"צ הגר"ש עמאר: "קורא מדם ליבי, להימנע ממלחמת אחים"

הראשל"צ הגרש"מ עמאר התבטא בשיעורו השבועי: "אני קורא מדם ליבי לכל הצדדים להימנע ממלחמת אחים, אנשים מרגישים קיפוח שהפגנות מותר ובית כנסת אסור" (אקטואליה)

ישי כהן | כיכר השבת |
(צילום: ללא קרדיט)

במהלך שיעורו השבועי של הראשון לציון הגאון רבי שלמה משה עמאר, התייחס הרב להפגנות ותחושת הקיפוח במגזר החרדי וקרא להימנע ממלחמת אחים.

בדבריו אמר הראשל"צ: "מה שאנחנו רואים בזמן אחרון הפגנות מכל מיני כיוונים, מכל מיני חוגים, להרים יד חלילה, זה לא מתאים לשום אדם, ק"ו ליהודי, וקל וחומר בן בנו של קל וחומר לאיש תורני. האמת נכון הדבר וברור שאלה שעשו את הדבר הם אנשים שלצערינו ה' יחזק אותם, יתרופפו, אבל אנחנו מצפים מבני הישיבות וככה צריך להיות ההוראה של הרבנים, גם אם באים להפגין בכבוד ובהדר, אבל כשרואים שמתערבבים אנשים שעושים דברים כאלה שמחללים שם השם, מבזים את התורה ואת לומדי התורה מיד צריך להסתלק שלא יהיה חילול ה' כמו שהיה".

בדבריו קרא הרב גם למשטרת ישראל לשמור על איפוק: "גם אלה האחראיים על המשטרה ועל הצבא, גם הם צריכים להזהיר ולהבהיר, כמה צריך להיזהר בכבוד הבריות שלא יהיה ידם של השוטרים קלה, אני קראתי בקריאה מדם נפשי שיתאספו כמה מהרבנים הגדולים וכמה מהאנשים של המשטרה וידברו וימצאו דרך אחת".

הראשון לציון הסביר את את הגורם למצב הקיים שנוצר, "הבעיות זה שאנשים מרגישים קיפוח, אומרים פה יש הפגנות ואין פוצה פה ומצפצף וכאן אומרים לנו בית כנסת אסור, אדם לא יכול לסבול דבר כזה, באוטובוס אומרים מותר שלושים איש ובבית הכנסת לא, אנשים יישארו בלי תפילה, יש הרבה שאם לא מתפללים בבית כנסת, לא יודעים להתפלל, שומעים את החזן ואז מתפללים".

"אני לא אומר לזלזל בשום תקנה ח"ו של משרד הבריאות", הדגיש הגר"ש עמאר: "'ונשמרתם מאד לנפשותיכם', אבל צריך למצוא דרך לפתוח את בתי הכנסיות, לחלק, להשים חלק בעזרת נשים, חלק בפרוזדור, להבין את הצרכים וככה לא יהיה בעיות. גם בישיבות אי אפשר לחסום שלא יהיה תורה אבל גם צריך להישמר אז צריך למצוא דרכים. אפשר חלק בחדר אוכל או בספרייה או איזה תורנות, אבל לא להגיד אסור הכל. זה לא הדרך, אבל בשום פנים ח"ו לא לדרדר. המחלוקת יכולה להוביל לשפיכות דמים חס ושלום".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר