כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
בעקבות מתווה דרעי

השר אוחנה תומך בדרישה שלא להגביל את העלייה למירון

השר לביטחון הפנים אמיר אוחנה שוחח עם שר הפנים אריה דרעי בנושא העליה למירון בל"ג בעומר והביע את תמיכתו בדרישה שלא להגביל את העלייה למירון; "בידי המשטרה לאפשר הגעה" (חדשות)

השר אמיר אוחנה (צילום: Shir Torem/Flash90)

השר לבטחון הפנים אמיר אוחנה שוחח במוצאי השבת עם יו"ר ש"ס שר הפנים אריה דרעי בנושא העליה למירון בל"ג בעומר והביע את תמיכתו המלאה בדרישה שלא להגביל את העלייה למירון.

בשיחה בין השניים אמר השר אוחנה כי במצב הנוכחי, "בלתי סביר להטיל הגבלות דווקא על אלו שחפצים להגיע למירון".

השר אוחנה הבהיר כי משטרת ישראל תאפשר כל מתווה שיאושר וכי הוא סמוך ובטוח שבידי המשטרה לאפשר הגעה בטוחה למירון תוך שמירה על הסדר ועל ביטחונם של ההמונים המגיעים להר כבכל שנה בל"ג בעומר.

במהלך השיחה, הציג השר דרעי את משנתו לשר אוחנה לפיו לא תוגבל כלל הגעת מתפללים להר מירון במהלך ההילולה בל"ג בעומר. לפי ההודעה מטעמו של דרעי, "השר אוחנה נענה לדרישתו של שר הפנים דרעי".

שר הפנים דרעי אמר הערב כי "יום ההילולת הרשב"י במירון הינו יום חשוב מאוד להמונים מכל גווני הקשת היהודית, בחסדי ה' נתוני התחלואה נמוכים ומשכך אין שום הגיון בהגבלת מתפללים באוויר הפתוח".

השר דרעי הוסיף: "צריך לאפשר לכל יהודי הגעה חופשית למירון, הגבלת מתפללים להגעת ההילולת הרשב"י תפגע קשות באמון הציבור".

כפי שנחשף ביום שישי ב'כיכר השבת', חבר קבינט הקורונה, השר אריה דרעי, פועל בימים אלו על מתווה לפיו הר מירון יישאר פתוח לכלל הציבור, אך ההדלקות ההמוניות של חצרות החסידים יתקיימו במספר מתחמים מצומצם, בחלוקת של כשעתיים לכל חסידות ובמגבלות מספר המשתתפים וזה בשל הצפיפות הרבה באירועים אלו.

באחד הדיונים הפנימיים התבטא השר דרעי: "גם יואב גלנט נלחם בנושא החינוך ולא מצליח, קשה מאוד לנצח את משרד הבריאות. צריך לומר את האמת, רוב אלו שמדברים על הנושא דואגים להדלקות ההמוניות, שם בדיוק משרד הבריאות חושש מאוד בגלל הצפיפות.

"אני אומר, עם כל הכבוד, יש 'עמך בית ישראל', אלו שמגיעים להתפלל בקבר הרשב"י, לעשות חלאקה, בלי קשר להדלקות ההמוניות. להם צריך שההר יישאר פתוח ללא כל הגבלה, כמו שהיה בחול המועד בכותל המערבי, שלא תהיה שום הגבלה על ההגעה למירון.

"לגבי ההדלקות ההמוניות חייבים להגיע לפתרון, פתרון שיאפשר את המסורת של ההדלקות אבל מאידך יעמוד גם בהוראות משרד הבריאות. שיחלקו בניהם את שעון ההדלקות במתחמים, עם מכסת משתתפים".

דרעי זעם בדיון: "אני דורש שיתנו לי הסבר מה יקרה בשבוע הבא בהר הבית שלפי ההערכות יהיו למעלה ממאה אלף איש לפחות, מדובר שם על אנשים מבוגרים, חלקם לא מחוסנים, צפופים ומשתחווים אחד על יד השני, וכולם באותו זמן. להבדיל ממירון שאין באותו זמן יותר מ-30 אלף איש, מה ההבדל?", דרעי לא קיבל תשובות והוסיף: "כמו שלהבדיל בהר הבית נותנים לכל אחד לבוא ולהתפלל בגלל שזה שטח פתוח, כך שיהיה בהר מירון. כל מי שירצה לבוא - יוכל לבוא ולהתפלל".

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר