'חיים בנס'. צפו

ראש הישיבה הגר"ג אדלשטיין: "כולם מסביב שונאים, זאבים"

"כל הזמן בארץ ישראל חיים בנס, בפרט בזמן האחרון כשיש צרה גדולה בדרום", אמר ראש הישיבה הגאון רבי גרשון אדלשטיין, בהתייחסות להסלמה הביטחונית. צפו בדברים (חרדים)

חנני ברייטקופף | כיכר השבת |

ראש הישיבה הגרי"ג אדלשטיין, בהתייחסות להסלמה הביטחונית, אומר היום (שלישי) כי "בארץ ישראל חיים כל הזמן בנס".

"יש אסון בנפש", אמר ראש הישיבה, "כל הזמן בארץ ישראל חיים בנס - שה אחת בין שבעים זאבים, בפרט בזמן האחרון, כולם מסביב שונאים - זאבים".

"עכשיו יש צרה גדולה בדרום; צריך רחמי שמים וצריך זכויות", הדגיש הגאון רבי גרשון אדלשטיין.

דבריו המלאים של ראש הישיבה

"יש אסון, אסון בנפש, כל הזמן חיים בנס, שה אחת בין שבעים זאבים, זה כל הדורות, אבל בפרט בזמן האחרון פה בארץ ישראל זה ניסים גלויים. שה אחת בין זאבים מסביב מסביב מכאן הים, ומסביב כולם שונאים, זאבים וחיים בנס!".

"ועכשיו יש צרה גדולה בדרום וצריך רחמי שמים לזכות לישועה, צריך זכויות, הכל תלוי בזכויות, ומה הן הזכויות? איך עושים זכויות? יש שלושה, העולם עומד על שלושה דברים: תורה עבודה וגמילות חסדים. עסק התורה – שיהיה בשלמות, כל אחד לפי האפשרויות שיש לו לנצל את הזמן, שלא יהיה ביטול תורה כל אחד לפי כוחו. ועבודה זה תפילה, בקשת רחמים, רחמי שמים".

"לחיות עם אמונה, עבודה זה לחיות עם אמונה, חיים של אמונה. חיים של אמונה זה חיים אחרים לגמרי החיים באמונה, והאמונה היא שהכל בידי שמים, כל מה שקרה, כל קושי כל שמחה זה בידי שמים, חסד מן השמים, וקושי זה מן השמים אם מישהו מצער אותי זה מן השמים ואין סיבה להקפיד עליו בכלל, כי זה מן השמים, רק הוא, צריך לרחם עליו שיש לו מידות רעות ולבקש רחמים עליו שיחזור בתשובה, שיעשה מעשים טובים, זו אמונה, זו עבודה, עבודה שבלב, וזה לא פשוט".

"אם אדם חי עם אמונה שהכל בידי שמים, אין קפידא על אף אחד, כי הכל בידי שמים וכל היום חייבים הודאה על חיים טובים ומאושרים – צריך הודאה. ומה ההודאה? לזכור שהכל חסדי השם! חסדי השם על כל נשימה תהלל קה, אפילו בימים כתיקונם זה ככה. וגם גמילות חסדים, אהבת הבריות, ואהבת לרעך כמוך אמר רבי עקיבא זה כלל גדול בתורה. מה זה כלל גדול בתורה? זה מצות עשה ואהבת לרעך כמוך".

"אבל זה לא רק דבר פרטי, אלא זה כלל גדול בתורה. ההצלחה בתורה, התורה נקנית בארבעים ושמונה דברים, ארבעים ושמונה דברים שהתורה נקנית בהם ובהם יש אחד: אהבת הבריות, בזה קונים תורה, אדם חייב לזכות לתורה, שיעשה כל מה שהוא יכול, לא להתאמץ יותר מדי – אבל לפי כוחו ואם יש אהבת הבריות אז יש הצלחה בתורה, תורה באיכות, יש גם תורה בכמות ויש גם תורה באיכות, אז עם אהבת הבריות יש מצות עשה ואהבת לרעך כמוך, אבל זה גם חיוב מצד שזה עוזר לשלמות בקנייני התורה!".

"אנחנו עומדים עכשיו בערב ראש חודש סיון, סיון זה קבלת התורה עוד מעט, ראש חודש סיון הששי בסיון זה קבלת התורה, וזו הכנה להצלחה בתורה".

צפו בדברים

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר