"כועס על הטיפשים"

האברך שיתף לפני שנפטר: "אני מתחרט שלא התחסנתי"

אביו של ר' נתן גורמן ע"ה בן ה-38, שנפטר בתחילת השבוע מקורונה והותיר שלושה ילדים, מספר על החרטה שהביע בפניו בנו לפני שנפטר, ומביע כעס על "טיפשים ששכנעו אותו לא להתחסן" (חרדים)

יוני גבאי | כיכר השבת |
התחרט שלא התחסן. גורמן ע"ה (צילום: לפי סעיף 27)

הרב ישראל יצחק גורמן, אביו של ר' נתן גורמן ע"ה, חסיד גור בן 38 שלא חוסן ונפטר בתחילת השבוע מהקורונה, העניק היום (שלישי) ראיון ראשון לקו המידע של משרד הבריאות, וסיפר כי בנו התחרט על כך שלא התחסן.

״בשיחת הטלפון האחרונה שלו לפני ההרדמה", סיפר האבא, "הוא אמר לאשתי: ׳אם בע"ה אהיה בריא, ארוץ מיד להתחסן. מתחרט שלא התחסנתי׳״.

האב הוסיף ואמר: "יש לי כעס, כואב לי מאוד שטיפשים כאלה הצליחו לשכנעו למרות שהיה ירא שמיים. אין לי מה לומר למתנגדים. יש להם עיוות חשיבתי מסכן חיים. אני קורא לכל מי שטרם התחסן: רוצו להתחסן עכשיו! יש כאן שאלה של חיים ומוות".

כזכור, ר' נתן ז"ל נפטר ביום ראשון בלילה לאחר מאבק של כמה שבועות בנגיף הקורונה, והוא בגיל 38 בלבד. הוא אושפז לפני כמה שבועות בבית החולים לאחר שנדבק בנגיף, שם נלחמו הרופאים על חייו ועל מצבו הרפואי שהלך והתדרדר מיום ליום.

בחסידות גור, שם התפללו כל העת לרפואתו, סופרו כי ר' נתן ז"ל היה אברך משכמו ומעלה, ממתנדבי ההצלה המוכרים בקרית גת, שהיה קובע עיתים לתורה בשטיבל של הקהילה.

בצעירותו, גדל המנוח בבני ברק שם התחנך במוסדות גור, ובהגיע לפרקו, הוא נישא לבת משפחת סורסקי מביתר עילית, יחד הקימו את משפחתם לתפארת. במהלך ימי הלחימה והאזעקות במבצע שומר החומות, תועד ר' נתן כשהוא מנצל את הזמן הפנוי בין האזעקות ללימוד הדף היומי.

בפטירתו הטראגית הותיר אחריו המנוח את רעייתו ואת שלושת ילדיו שנשארו יתומים ללא אבא.

תמונה זו מופצת ברשתות החברתיות וניסיונותינו לאתר את בעל זכויות היוצרים לא צלחו. אם זהות הצלם ידועה לכם הודיעו לנו בדוא''ל desk@kikar.co.il. השימוש בתמונה נעשה בהתאם להוראות סעיף 27א לחוק זכות יוצרים, התשס''ח-2007

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר