"יום חינוך"

ציון 120 להולדת הרבי מליובאוויטש: מועצת הרבנות הראשית ב'קריאה קדושה'

לקראת י"א בניסן, בו יציינו 120 שנה להולדתו של הרבי מליובאוויטש זצוק"ל, קוראים חברי מועצת הרבנות הראשית לישראל, במכתב מיוחד שפרסמו היום, להקדיש את היום ליום "חינוך ומעשים טובים" (חרדים)

שלמה מן | כיכר השבת |
הרבנים הראשיים לישראל (צילום: יעקב כהן)

הרבנים הראשיים לישראל, הגאון הרב דוד לאו והראשון לציון הגאון הרב יצחק יוסף, פרסמו היום (ראשון) "קריאה קדושה" מיוחדת, בחתימת כל חברי מועצת הרבנות הראשית לישראל, לקראת י"א בניסן, בן יציינו 120 שנה להולדתו של הרבי מליובאוויטש זצוק"ל.

במילים יוצאות דופן בחשיבותן ובערכן, כותבים הרבנים על דמות הענקים של הרבי מליובאוויטש, על נשמתו שירדה לעולם בערב שבת קודש י"א בניסן לפני 120 שנה, על כוח תורתו, אהבת ישראל שלו לכל יהודי, ומפעל השליחות הנאדר בקודש שממשיך מכוחו ובמצוותו.

הם מציינים את מסירות וגדלות הנפש שראה העולם בחודשים האחרונים, אצל שלוחי הרבי באוקראינה, המדינה בו נולד הרבי, ואת החשיבות שראה הרבי בכך שמנהיגי הקהל ורועי הדרך ירחיבו את מעגלי ההשפעה שלהם ויכניסו תחת כנפי השכינה כל יהודי ויהודי.

כמו כן מזכירים הרבנים את העובדה שעל פי קריאתו הקדושה של הרבי, נעשים מאמצים בכל רחבי העולם להקדיש את יום י"א בניסן ל"יום החינוך ומעשים טובים", ולהעמיק את החינוך בקרב הדור הצעיר, ולהעמיד את ערכי התורה כבסיס אנושי לצדק מוסר ויושר בקרב הציבור כולו.

מכתבם של חברי מועצת הרבנות הראשית לישראל

הרבנים גם קוראים להקדיש את החג הקרוב לחינוך בני ובנות הבית, ולצאת ולאתר את הבן החמישי, לצרף עוד ועוד יהודים לשולחן הסדר, כך שנשמתו תאיר באור התורה והמצווה, ויהא זה לזכרו של הרבי, "אוהבן וסנגורן של ישראל, שהקדיש את חייו לכל בני ובנות ישראל בכל מקום שהם".

עוד כתבו הרבנים: "יוצאים אנו בקריאה של חיבה, בתאריך מיוחד זה, להתחזק ולהרבות כבוד שמים, לכל אחד ואחד להקדיש זמן, להתבונן במורשתו הגדולה, להעמיק בלימוד תורתו העשירה, ולהרבות בעשיה של מצוה בדרכו ולאורו".

לצד חתימותיהם של הראשון לציון ונשיא מועצת הרבנות הראשית הגר"י יוסף, ונשיא בית הדין הרבני הגדול הגרד"ב לאו, באים גם חתימותיהם של חברי המועצת: הרה"ג הרב חיים שמעון גד אליטוב, רב המועצה האיזורית מטה בנימין; הרה"ג הרב יצחק חיים פרץ, רב העיר רעננה; הרה"ג הרב רצון ערוסי, רב העיר קרית אונו; הרה"ג הרב יעקב רוז'ה, רב העיר בת ים; הרה"ג הרב יצחק רלב"ג, רב מעלות דפנה ירושלים; הרה"ג הרב יצחק דוד גרוסמן, רב העיר מגדל העמק; הרה"ג הרב אליעזר שמחה וייס, רב המועצה האיזורית עמק חפר; הרה"ג הרב יעקב שפירא, ראש ישיבת מרכז הרב; הרה"ג הרב שמואל אליהו, רב העיר צפת; הרה"ג הרב יהודה דרעי, רב העיר באר שבע; הרה"ג הרב אייל קרים, הרב הראשי לצה"ל; הרה"ג הרב יצחק לוי, רב העיר נשר.

מי שהוביל את היוזמה לכנס את המועצת לכבודו של הרבי, ולהביא לאחדות של כל גדולי רבני ישראל המייצגים את כל החוגים והזרמים השונים, הוא הגאון החסיד הרב חיים שמעון גד אליטוב שליט"א, מחשובי וזקני רבני חב"ד בארץ הקודש, רב המועצה האיזורית מטה בנימין, חבר מועצת הרבנות הראשית.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר