בגלל המלחמה

הגר"פ גולדשמידט פורש מרבנות מוסקבה

נשיא 'ועידת רבני אירופה', הגאון הרב פנחס גולדשמידט החליט לפרוש מתפקידו כרבה של בירת רוסיה מוסקבה. "מודה להקב"ה על הזכות לקומם מחדש את קהילת הקודש" (חרדים)

חנני ברייטקופף | כיכר השבת |
(צילומים: אלי איטקין)

נשיא 'ועידת רבני אירופה' הגאון רבי פנחס גולדשמידט פורש מרבנות מוסקבה

אני מודה להקב"ה על הזכות לקומם מחדש את קהילת הקודש ולהקים מוסדות תורה וחינוך במוסקבה; אמשיך לשרת את רבני והקהילות היהודיות באירופה.

ההתפטרות מגיעה בין היתר לאחר שסירב לתמוך במלחמה הרוסית בשטחה של אוקראינה.

בהודעה לרבני אירופה ולראשי הקהילה כתב הגר"פ גולדשמידט; 'עצוב ככל שאהיה מהנסיבות, ברור לי שהחלטתי לעזוב כעת היא לטובת עתיד הקהילה וכנשיא 'ועידת רבני אירופה', אמשיך לשרת כמיטב יכולתי את רבני והקהילות היהודיות באירופה'

לאחר 33 שנות בהן כיהן כרבה של מוסקבה הודיע נשיא 'ועידת רבני אירופה' הגאון רבי פנחס גולדשמידט על פרישתו - 'עצוב ככל שאהיה מהנסיבות, ברור לי שהחלטתי לעזוב כעת היא לטובת עתיד הקהילה'

בהודעה לרבני אירופה ולראשי הקהילה כתב הגר"פ גולדשמידט; 'ברצוני להודות לקב"ה על הזכות וההזדמנות שניתנה לי ולרעייתי הרבנית תליט"א לקחת חלק בתחיה ההיסטורית של יהדות רוסיה, לקומם מחדש את קהילת הקודש לאחר עשרות שנים של ניתוק ולהקים מוסדות תורה וחינוך במוסקבה. שירתנו את קהילת הקודש ברגעים היסטוריים של יהדות רוסיה, בימים של מסירות נפש למען 'לא תשכח מפי זרעו', במשך 33 השנים האחרונות.

'לאחר נפילת ברית המועצות. עשינו כמיטב יכולתנו בכדי לנווט ולבנות את הקהילה, החל מהשנים המאתגרות של התוהו ובוהו של עידן הנשיא ילצין עד עתה בעידן הנוכחי כאשר השלטון האוטוריטרי ההולך ומתהדק מיום ליום.

'כשהמלחמה הנוראה של החודשים האחרונים באוקראינה החלה להתגלגל, התקשינו לראות כל כך הרבה סבל אנושי ולשבת בחוסר מעש. הקמנו קרן בינלאומית לסיוע לפליטים ויצאתי למדינות אליהם נמלטו קהילות שלמות על טפייהן ומוסדותיהם. ככל שהזמן התקדם, ולמרות שנבחרתי מחדש לתפקיד הרב הראשי בחודש שעבר, הבנתי שהישארותי בתפקיד תסכן את הקהילה היהודית במוסקבה.

'עצוב ככל שאהיה מהנסיבות, ברור לי שהחלטתי לעזוב כעת היא לטובת עתיד הקהילה וכנשיא 'ועידת רבני אירופה', אמשיך לשרת כמיטב יכולתי את רבני והקהילות היהודיות באירופה, כולל את הקהילה היהודית במוסקבה. שה' יברך וישמור על קהילת יהודי מוסקבה'.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר