סוער בירושלים | תיעוד

למרות כתבי האישום; גם הערב הפגנה בבר אילן

למרות כתבי האישום שהוגשו הבוקר כנגד 12 מפגינים בבר אילן והארכת מעצרם של עוד חמישה, עשרות מ'העדה', הגיעו גם הערב למקום החפירות בבר אילן וקיימו הפגנה סוערת (TV)

חיים גולדברג | כיכר השבת |

מחאת הרכבת בבר אילן: פרקליטות המדינה הגישה הבוקר (ראשון) כתבי אישום כנגד 12 מפגינים, אנשי ה'עדה החרדית'. ובמקביל השופט האריך היום את מעצרם של חמישה עצורים, מתוך 12 הנאשמים, ב'עדה', כנראה לא מתרגשים, והערב שוב הגיעו להפגין בבר אילן בירושלים.

עשרות מאנשי 'העדה החרדית', התייצבו הערב היכן שמתקיימות עבודות הרכבת הקלה באזור בר אילן בירושלים, והחלו לשבש את העבודות.

המפגינים גרמו לשיבושי תנועה חמורים, הפריעו לפועלים וכן חסמו את הטרקטורים.

חמישה מהמפגינים אף נכנסו לתוך בור העבודות ונעצרו במקום על ידי כוחות הביטחון שהוזעקו למקום.

בשעה זו, כוחות משטרה רבים - כולל יס"מ, פועלים לפזר את ההפגנה הקבועה שנערכת כאמור בצומת אפיריון בירושלים.

במהלך ההפגנה, רכב שעבר במקום סטה מנתיבו ונפל חלקית לתוך בור העבודות. מחר, כך נודע ל'כיכר השבת', צפויה המשטרה לבקש להאריך את מעצרם של המפגינים שנעצרו היום.

כפי שדווח מוקדם יותר היום ב'כיכר השבת', בכתב האישום, שהוגש כאמור נגד חלקם, בזמן שהתקיימו הפגנות המוניות בסמוך לאתר העבודות לפיתוח קו הרכבת הקלה ברחוב בר אילן, נכנסו הנאשמים לאתר העבודה והתיישבו בו וזאת כדי למנוע את המשך עבודות הפיתוח. "הנאשמים לא עזבו את המקום למרות קריאות חוזרות של השוטרים כי יתפנו מהמקום", צוין בכתב האישום.

עוד צוין: "לאחר זמן מה, משהפצרות השוטרים לא הועילו - פונו הנאשמים בכוח מאתר העבודה על ידי שוטרים ונעצרו. לאחר מעצרם, סרבו שניים מהנאשמים להזדהות בפני חוקרי המשטרה". כתב האישום מייחס לנאשמים ביצוע עבירות של הסגת גבול כדי לעבור עבירה והפרעה לשוטר בשעת מילוי תפקידו.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר