בוגרי ישיבה ב'קודקוד'

התוכנית המהפכנית שתכניס חרדים למערכה

מלחמת 'חרבות ברזל' המתנהלת בימים אלו, מהווה קריאה היסטורית לצעירים חרדים מוכשרים לקחת חלק בהגנת ישראל ולהשתלב במערכות המתנהלות באגפים הטכנולוגיים • אם הנכם בוגרי ישיבה בין גילאי 21-27 ורוצים לקחת חלק במאבק המתוחכם באיסוף מודיעין סיגנטי או מול איומי הסייבר, זאת ההזדמנות שלכם!(חרדים).

משתתפי התוכנית עובדים באגף בתוך יחידת המודיעין המובחרת 8200 ואינם נדרשים ללבוש מדים (צילום: יח"צ)

לצד המלחמה בשדה הקרב המתנהלת בימים אלו, מלחמת 'חרבות ברזל' מציבה בפני מערכת הביטחון גם אתגרים טכנולוגיים רבים. המאבק המתוחכם מול איומי הסייבר עלה מספר שלבים בשנים האחרונות והוא חשף את הצורך העז בתגבור של המערכה החשובה המתנהלת בעיקר מול מסכי המחשב ומחייבת שילוב יכולות וכישרונות מגוונים.

תוכנית 'קודקוד' זיהתה כי הכישורים והיכולות האנליטיות הגבוהות של בוגרי הישיבות החרדיות, מהווים משאב אנושי חשוב שיכול לתרום רבות למאבק זה.

המודל החדשני להכנת ושילוב חרדים ביחידות טכנולוגיות מובחרות, מבטיח כי התלמידים שעוברים את שלבי המיונים ומבחני הקבלה, ימלאו בעתיד שורת תפקידים משמעותיים בתחום זה ויהיו שותפים בפעילויות ביטחוניות לאומיות חשובות.

משתתפי התוכנית עובדים באגף ייעודי שהוקם בתוך יחידת המודיעין המובחרת 8200 ואינם נדרשים ללבוש מדים לאורך השירות. יחד עם זאת הם עוברים תהליך חיול (לרבות הטבות מיוחדות להן זכאים המשרתים בצבא) ונדרשים לעבור תחקיר סיווג ביטחוני על מנת לקבוע את מידת ההתאמה להיחשפות למידע מסווג.

הלימודים מתקיימים באווירה תורנית שמורה והינם ללא עלות כלל ואף כוללים מלגת קיום נדיבה לזכאים.

למידע נוסף ויצירת קשר- לחצו כאן

אהרון מלאך, מי שמלווה את המסלול הייחודי ומוביל את תהליך הגיוס אליו, משתף בפרטים נוספים אודות התוכנית ובדרישות המיוחדות בהן צריכים לעמוד התלמידים. "מסלול הלימודים המקצועי הוא מרתק ומאתגר כאחד ודורש אמביציה ואורך רוח מצד משתתפיו, שכן רף הקבלה ליחידות המודיעין והסייבר הוא גבוה במיוחד".

ספר לנו קצת על התוכנית, כמה זמן אורך המסלול כולו?

"סך כל התוכנית הינה שנתיים וחצי, מתוכן ישנה מכינה להשלמת ידע כללי במתמטיקה, אנגלית ומבוא לתכנות שאורכת חצי שנה ובסיומה ניגשים כל המשתתפים למבחן בגרות ומיונים למערכת הביטחון. ההכשרה והעבודה במערכת הביטחון אורכות שנתיים נוספות. למתאימים המעוניינים, תינתן אפשרות להמשיך לעבוד בשכר במשך שנתיים נוספות".

היכן מתקיימת התוכנית?

"לימודי המכינה מתקיימים בבני ברק ובירושלים, לימודי התכנות וכן העבודה בתכנות, יתקיימו במרכז פיתוח ייעודי של מערכת הביטחון בגבול בני ברק, עם נגישות לתחבורה ציבורית מכל הארץ.

"אני קורא לבוגרי הישיבה החריפים והמוכשרים, לקפוץ על הזדמנות חד פעמית למלא תפקיד חשוב באתגרים הביטחוניים של מדינת ישראל ולהתמלא בתחושת שליחות ומשמעות משני חיים".

רוצים להיות שותפים מלאים במאמץ הלאומי? זאת ההזדמנות שלכם לעשות זאת. הן בשגרה והן במלחמה

למידע נוסף ויצירת קשר- לחצו כאן

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר