כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה

מלחמה במסתננים? "בני ברק גזענית"

יו"ר המרכז לקידום פליטים אפריקאים נחלץ לסייע למסתנני בני ברק ותוקף: "בבני ברק מלמדים את הילדים לשנוא אפריקאים. זו גזענות" (אקטואליה)

ישראל כהן | כיכר השבת |

המאבק במסתננים לבני-ברק עולה שלב: במבצע משולב של עיריית בני ברק ומשטרת ההגירה, נערכה פשיטה משולבת על עשרות דירות ורישום של מאות הפליטים.

בשיאו של מבצע הפשיטה, נהרסה גם יחידת דיור ששימשה מקום מגורים לעשרות מסתננים.

בתקופה האחרונה העלו כמה מתושבי בני-ברק את החשש כי מאחורי המסתננים עומדים ארגוני שמאל המסייעים להם במאבק בכדי להחליש את הצביון הרוחני של העיר.

ואכן, בעיתון "הארץ" דווח כי כמה מהפליטים ביקשו סיוע מההמרכז לקידום פליטים אפריקאים. יו"ר המרכז, יוהנס באיו אמר לעיתון כי הוא מודאג מאוד מההתרחשויות בבני ברק.

"זו בדיוק גזענות בעלייה", הוא אומר, "הצעד הראשון היה הצהרת הרבנים, אחר כך הודעת העירייה, עכשיו זה ניתוק החשמל והשלב הבא, אני חושש, הוא אלימות.

"זה מה שהם מלמדים את הילדים שלהם - לשנוא אפריקאים. זה כל כך עצוב. אני נדהם שאף גורם רשמי לא קם ונלחם בזה. זו גזענות טהורה. זה לא אנושי ולא מקובל לחלוטין".

גדליהו בן שמעון, חבר מועצת העיר אמר ל"כיכר השבת" בתגובה: "שום התערבות של גוף זה או אחר לא תעצור אותנו במאבק. אם המדינה רוצה לקבל אותם, שתשכן אותם בשכונות צפון ת"א, ולא על חשבון אוכלוסיה חרדית, שזה פוגע באורחות חייה".

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר